Káhira sa pripojí k Medzinárodnému súdnemu dvoru

Káhira sa pripojí k Medzinárodnému súdnemu dvoru Guido Westerwelle a Nábil al-ArabíFoto: SITA/APKÁHIRA 19. apríla (WEBNOVINY) – Egyptský minister zahraničia Nábil al-Arabí v utorok oznámil, že Egypt sa pripojí k Medzinárodnému súdnemu dvoru (ICC). "Egypt teraz vykonáva potrebné kroky na prijatie dohôd OSN o ľudských právach a o vstupe do ICC," povedal al-Arabí počas spoločnej tlačovej konferencie s nemeckým ministrom zahraničia Guidom Westerwellem v Káhire a zdôraznil, že Egypt robí všetko pre to, aby sa po zvrhnutí prezidenta Husního Mubaraka 11. februára stal "právne konštituovaným štátom".

Mubarak je po zatknutí v nemocnici v červenomorskom letovisku Šarm aš-Šajch, kam ušiel so svojou rodinou počas ľudového povstania, ktoré zvrhlo jeho režim. Mubarakovi dvaja synovia Alaá a Gamál ako aj desiatky vysokopostavených predstaviteľov jeho režimu sú vo väzení, kde sa podrobujú vyšetrovaniu obvinení z násilných zákrokov proti demonštrantom a korupcie.

Udalosti, ktoré sa udiali v posledných dňoch, a zatknutie bývalých predstaviteľov krajiny sú dôkazom, že krajina si želá dodržiavať právo zákona doma aj v zahraničí, povedal al-Arabí.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné