Kanada nadelila Nórsku desiatku

Kanada nadelila Nórsku desiatku Ilustračné foto SITA, APBUFFALO/NIAGARA 30. decembra (WEBNOVINY) – Stredajšie súboje na 35. majstrovstvách sveta hokejistov do 20 rokov, ktoré hostia americké mestá Buffalo a Niagara (26. decembra 2010 – 5. januára 2011), sa skončili podľa predpokladov víťazstvami favorizovaných tímov. V "slovenskej" A-skupine dokázali mladí Fíni zdolať rovesníkov z Nemecka 5:1 a usadili sa na čele tabuľky, nemeckí reprezentanti so ziskom jediného bodu uzatvárajú tabuľku A-skupiny. V B-skupine zdolal úradujúci vicemajster sveta z Kanady výber Nórska vysoko 10:1, keď štyri góly zaznamenal útočník Brayden Schenn.

Slováci mali v stredu voľno, vo štvrtok už o 15.00 h miestneho času (21.00 h SEČ) nastúpia proti Švajčiarom.

A-skupina

Fínsko "20" – Nemecko "20" 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Góly: 16. Nättinen (Kivistö, Rajala), 27. Salomäki (Donskoi, Junttila), 34. Donskoi (Junttila), 36. Virtanen (Pulkkinen), 57. Haula (Pulkkinen, Vatanen) – 44. Rieder (Nöbels).
Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: Risanen 10 min za narazenie zozadu – Mapes 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kirk, Smith – Wilmot (všetci Kan.), Kiča (Ukr.), 14 362 divákov

Tabuľka A-skupiny:
1. Fínsko 3 2 0 1 0 11:4 7
2. USA 2 1 1 0 0 9:3 5
3. Švajčiarsko 2 1 0 0 1 4:7 3
4. Slovensko 2 0 1 0 1 3:7 2
5. Nemecko 3 0 0 1 2 5:11 1

B-skupina

Nórsko "20" – Kanada "20" 1:10 (1:6, 0:1, 0:3)
Góly: 14. Juell – 3. Cizikas (Connolly), 5. Schenn (Johansen, Olsen), 11. Gudbranson (Schenn, Ellis), 14. Leblanc (M. Foligno), 15. Schenn (Howden, Gudbranson), 18. M. Foligno (Leblanc), 21. Schenn (Howden, Ellis), 57. Schenn (Barrie), 58. Couturier (Connolly, Despres), 60. Gudbranson (Johansen, Ellis).
Vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bauer (Nem.), Claesson (Švéd.) – Kekalainen (Fín.), TVRDOŇ (SR), 17 061 divákov

Tabuľka B-skupiny:
1. Kanada 3 3 0 0 0 23:6 9
2. Švédsko 2 2 0 0 0 9:1 6
3. Česko 2 1 0 0 1 4:7 3
4. Rusko 2 0 0 0 2 3:8 0
5. Nórsko 3 0 0 0 3 2:19 0

Štvrtkový program:
A-skupina: Švajčiarsko – Slovensko (Buffalo, 15.00 h miestneho času/ 21.00 h SEČ), Nemecko – USA (Buffalo, 19.00 h miestneho času/ 1.00 h SEČ už v piatok ráno)
B-skupina: Švédsko – Česko (Niagara, 15.00 h miestneho času/ 21.00 h SEČ), Rusko – Nórsko (Niagara, 19.00 h miestneho času/ 1.00 h SEČ už v piatok ráno)


Pridat.eu



RSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára





* tieto polia sú povinné