Kauza BMG a Horizont sa nikam nepohla pre neprítomnosť Brtvu

Kauza BMG a Horizont sa nikam nepohla pre neprítomnosť Brtvu Zľava: Obžalovaný v kauze BMG a Horizont Dávid Brtva a jeho obhájca Roman Maťašovský. Brtva sa dnes na pojednávanie Špecializovaného trestného súdu nedostavil pre chorobu, uviedol jeho advokát.Ilustračné foto SITA/Tomáš BenedikovičBRATISLAVA 18. apríla (WEBNOVINY) – Pojednávanie v kauze BMG a Horizont je opäť odročené, pokračovať by malo 30. mája. Na dnešné pojednávanie Špecializovaného trestného súdu neprišiel pre chorobu obžalovaný Dávid Brtva, podľa jeho obhajcu Romana Maťašovského doručil jeho klient už minulý týždeň v utorok ospravedlnenie s PN-kou na súd. V kauze okrem Brtvu čelí obžalobe aj podnikateľ Jozef Majský a Patrik Pachinger. Odročovanie sprevádza pojednávanie tohto prípadu často. Obnovený proces sa súdu podarilo otvoriť 9. februára 2009 až na siedmy pokus pre rôzne zdravotné a iné dôvody na strane obžalovaných a advokátov.

Trojica obžalovaných v tejto kauze si už raz vypočula rozsudok, ale ten nenadobudol právoplatnosť. Špeciálny súd ich 27. apríla 2007 odsúdil za trestné činy založenia a zosnovania zločineckej skupiny a podvodu. Podľa obžaloby spôsobili škodu vyše 26,5 milióna eur spoločnostiam BMG Invest a Horizont Slovakia. Senát odsúdil Jozefa M. na 12 rokov, Dávida B. na 11 rokov a Patrika P. na 10 rokov. Obžalovaní sa proti rozsudku odvolali. Najvyšší súd SR ho zrušil a kauzu vrátil na opätovné prerokovanie.

V kauze na návrh prokurátora v novembri 2010 oddelili skutok sprenevery 5,6 milióna korún (185 886 €), za ktorý bol obžalovaný len Brtva. Odsúdili ho na päť rokov väzenia, proti verdiktu sa odvolal.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné