KHL po Slovensku možno aj do nemeckého Lipska

KHL po Slovensku možno aj do nemeckého Lipska KHLFoto: hclev.euLIPSKO 29. marca (WEBNOVINY) – Podnikateľ Stefan Lindner by chcel vytvoriť v Lipsku prvý nemecký klub Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Do z Moskvy riadenej súťaže by Lipsko mohlo podľa jeho plánov vstúpiť v sezóne 2012/2013. Lindner má však pred sebou ešte viaceré prekážky, ktoré musí pri napĺňaní svojich ambícií prejsť. V nemeckom meste musí mať k dispozícii halu spĺňajúcu požiadavky KHL a navyše sa musí dohodnúť aj s Nemeckým hokejovým zväzom.

"Pochádzam z Lipska, posledné tri roky však už žijem v Petrohrade. V Rusku je hokej športom číslo jeden. KHL sa chce rozvíjať smerom na západ. Keď Berlín s Hannoverom ponuku odmietli, chytili sme sa šance," povedal pre Bild Lindner.

Najväčším problémom pri snahách o KHL v Lipsku je aréna na domáce zápasy. Súčasný štadión v nemeckom meste nevyhovuje požiadavkám KHL. "V Lipsku je však výstavné centrum, ktoré sa dá za 5 miliónov eur prebudovať na štadión pre 7000 divákov," uviedol Lindner.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné