King’s Speech a Zmrznutú kosť scenáristi vyradili z hry

King’s Speech a Zmrznutú kosť scenáristi vyradili z hry Foto: SITA, APBRATISLAVA 29. decembra (WEBNOVINY) – Americká asociácia scenáristov Writers Guild of America (WGA) aj tento rok z hry o svoje výročné ceny vyradila niektorých z najväčších favoritov aktuálnej sezóny filmových cien.

Ako informuje webová stránka TheWrap.com, snímky ako The King’s Speech, Zmrznutá kosť, Toy Story 3: Príbeh hračiek, Blue Valentine alebo Ďalší rok síce patria k tým s najlepšími scenármi roka 2010 a zrejme sa dostanú medzi kandidátov na Oscara, no 4. januára počas vyhlasovania nominácií na výročné ceny WGA mená ich scenáristov nezaznejú.

Všetky filmy asociácia vyradila, pretože nespĺňajú stanovené podmienky – nevznikli pod hlavičkou Minimum Basic Agreement WGA alebo na základe zmlúv spriaznených medzinárodných organizácií. "Inými slovami, Writers Guild Awards nemajú oceňovať najlepšie filmy roka bez rozdielu, ich cieľom je oceňovať najlepšie filmy vytvorené členmi WGA alebo podľa pravidiel WGA," konštatuje TheWrap.com.

V minulom ročníku rovnakým spôsobom vylúčili oceňované snímky Nehanební bastardi, Single Man, Škola života alebo District 9. Nominácie na Oscara tak získali len štyri z desiatich filmov nominovaných na ceny WGA. V tomto ročníku by však rozdiel nemal byť taký markantný, keďže oceňované snímky Sociálna sieť, The Kids Are All Right, Black Swan, 127 Hours, Počiatok, Mesto i The Fighter podmienky WGA splnili. Spomedzi animovaných filmov má však podľa kópie hlasovacieho lístka šancu len Ga’Hoole: Legenda o strážcoch, keďže Toy Story 3: Príbeh hračiek aj Ako si vycvičiť draka tiež vyradili. Ako ďalej uvádza TheWrap.com, chýbajú na ňom i Ghost Writer, Nowhere Boy, The Way Back, Neopúšťaj ma, Láska a iné závislosti, Made in Dagenham, Zelená zóna, Biutiful a Scott Pilgrim proti celému svetu.

V kategórii pôvodných scenárov sa kvalifikovalo 43 filmov a v kategórii adaptovaných scenárov má šancu 33 snímok. Tento počet je o niečo nižší ako v minulom ročníku, keď malo šancu 47 pôvodných a 36 adaptovaných scenárov. Naproti tomu do boja o oscarovú nomináciu sa v aktuálnom ročníku kvalifikovalo viac ako 200 snímok.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné