Kližan zháňa zahraničnú posilu Slávie na finále extraligy

Kližan zháňa zahraničnú posilu Slávie na finále extraligy Martin KližanFoto: Ilustračné foto SITA/Nina Bednáriková BRATISLAVA 31. marca (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Martin Kližan ráta s prienikom TK Slávia Agrofert STU Bratislava do finále domácej extraligy mužských tímov a pre takýto prípad pripravuje zahraničnú posilu svojho tímu. "Je to čoraz reálnejšie. Rozprával som sa s jedným z majiteľov klubu a jeho postoj je veľmi pozitívny. Viem zohnať hráča, ktorý je ochotný bojovať za našu krásnu Sláviu vo finále. Ak sa to všetko podarí dotiahnuť do konca, tak s určitosťou môžem povedať, že éra Slovana sa skončí a opäť príde obdobie najkrajšieho klubu na Slovensku – Slávie! Slovan bude mať čo robiť, aby získal aspoň symbolický jeden bodík. Dá sa rátať aj s prekvapením na poste číslo 5, ak príchod zahraničného hráča nevyjde," uviedol 21-ročný zverenec Karola Kučeru Kližan pre agentúru SITA.

TK Slávia Agrofert STU Bratislava začne 2. mája vo štvrťfinálovom 1. kole proti Piešťanom. V prípade očakávaného postupu do semifinále by si 4. mája zmerala sily s úspešným zo zápasu TC DRACI Matúškovo – TK Ratufa Levice. Ak by 6. mája nastala repríza vlaňajšieho finále medzi ňou a "belasými", tentoraz by sa – na základe pravidla o reciprocite – hralo na kurtoch Slávie v Petržalke. Slovan vlani zvíťazil v dueli o titul na Tehelnom poli 4:1, vo finále sa radoval tretí raz v rade. Jediný bod hostí získal práve Kližan, ktorý zdolal Dominika Hrbatého v obrovskej trojhodinovej dráme z manka 6:7 (3), 2:5 a dovedna troch mečbalov súpera.

Víťaz novembrového bratislavského challengeru Ritro Slovak Open Kližan sa najbližšie predstaví počas nasledujúceho víkendu v Casablance, kde sa pokúsi kvalifikovať do hlavnej súťaže miestneho podujatia s hodnotou ATP World Tour. "Potom budem hrať na challeneri v Ríme a následne na ďalšom turnaji ATP World Tour v Estorile alebo Belehrade," predznamenal Martin Kližan.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné