Komisári chceli Tóthovu krv, potom krúžil v mraze 88 kôl

Komisári chceli Tóthovu krv, potom krúžil v mraze 88 kôl BMatej Tóth (vpravo) musel podstúpiť antidopingovú kontroluFoto: SITA/Dušan HeinANSKÁ BYSTRICA 31. decembra (WEBNOVINY) – Obdobie medzi Vianocami a Silvestrom spestrili najlepšiemu slovenskému chodcovi Matejovi Tóthovi rakúski antidopingoví komisári, ktorí ho navštívili v utorok 28. decembra. "Odobrali mi vzorky krvi," prezradil pre agentúru SITA zverenec trénera Juraja Benčíka, ktorý je od novembra v monitorovacom programe IAAF prostredníctvom Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) a jej systému ADAMS (Anti-Doping Administration & Management System).

Ani antidopingoví komisári a ani tuhé mrazy, ktoré v uplynulých dňoch zasiahli Slovensko, však nezabránili Tóthovi, aby v predposledný deň roka absolvoval v Banskej Bystrici náročný vytrvalostný tréning. "Po ľahšom vianočnom týždni opäť trénujeme na sto percent. Tridsiateho decembra som na štadióne na banskobystrických Štiavničkách odkrúžil v trinásťstupňovom mraze v ôsmej dráhe 88 okruhov, čiže presne 40 kilometrov. Cesty sú totiž šmykľavé a nebezpečné, preto sme volili takúto formu. Tréning som zvládol výborne, mám z neho dobrý pocit. Príprava na novú sezónu pokračuje nerušene ďalej,“ uviedol víťaz pretekov na 50 km na prestížnom chodeckom Svetovom pohári 2010 v Mexiku.

Ostrý test aktuálnej formy čaká Mateja Tótha vo štvrtok 6. januára na tradičných halových pretekoch na 5000 m v Banskej Bystrici. Vlani si na tomto podujatí zlepšil halový osobný rekord na 18:57,4 min, čo bol v tom čase aj najlepší svetový výkon sezóny. "Na štarte bude opäť celá slovenská špička a účasť prisľúbili aj dvaja najlepší Poliaci Grzegorz Sudol a Jakub Jelonek. Pre Sudola sa rysuje šanca na odvetu za prehru, ktorú som mu uštedril na jesenných pretekoch v Nitre," poznamenal 27-ročný atlét VŠC Dukla Banská Bystrica.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné