KOŠICE: Rozobrali plot cintorína, odniesli most do zberu

KOŠICE: Rozobrali plot cintorína, odniesli most do zberu Ilustračné foto.Foto: SITA/Ivan FleischerKOŠICE 29. marca (WEBNOVINY) – Liatinové dosky a stĺpy zmizli ešte v polovici februára z oplotenia súkromného cintorína, ktorý patrí Rádu premonštrátov v obci Jasov v okrese Košice okolie. Škody sa vyšplhali až na 30-tisíc eur. Zlodeji si odniesli 48 liatinových dosiek o rozmeroch 200 x 120 cm spolu s liatinovými stĺpmi, informovala košická policajná hovorkyňa Jana Demjanovičová. V prípade je začaté trestné stíhanie pre krádež. Vzhľadom na výšku škodu, ale aj na to, že zlodeji kradli na cintoríne, je trestná sadzba tri až 10 rokov. Po páchateľoch polícia pátra.

Rozobrali a do zberu odniesli most

Ukradli kovový most a odniesli ho do zberu – tento čin majú na svedomí dvaja chlapci, 20-ročný Dušan a iba pätnásťročný Simon z Jasova v okrese Košice-okolie. Mladíci si to namierili k jednej z víkendových chalúp v obci. Most s rozmermi 1,5 x 4,5 metra rozbili sekerou na dve časti a následne ho predali v zberných surovinách. Majiteľke z Košíc spôsobili škodu za vyše 760 eur. Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Jana Demjanovičová, oboch vyšetrovateľ obvinil z krádeže formou spolupáchateľstva. Starší z mladíkov môže stráviť za mrežami až dva roky, v prípade mladistvého Simona sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

Kradli v stávkovej kancelárii aj v rodinných domoch

Dva LCD televízory, počítač s monitorom a tlačiareň si odniesol zlodej, ktorý sa vlámal do stávkovej kancelárie na Sobraneckej ceste v Michalovciach. Škody sa vyšplhali na 2 000 eur. Neznámy zlodej zavítal aj na pozemok v obci Nižná Myšľa v okrese Košice-okolie. Nemal ani veľa práce, natrafil na neuzamknutú garáž, kde ukradol zväzok kľúčov. Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Jana Demjanovičová, otvoril si dvere do komory a odniesol si rôzne pracovné náradie a pribalil si aj detskú motorku. Z domu zase zmizol kávovar, nástenné hodiny, dekodér a hrniec. Majiteľovi vznikla škoda za takmer 1 780 eur.

Policajti odhalili zlodeja, ktorý ešte v októbri kradol v rodinnom dome v Štítniku v okrese Rožňava. Páchateľ sa vtedy ulakomil na vojenskú dýku a vyskakovací nožík. Tento čin má na svedomí miestny sedemnásťročný mladík. Patrika vyšetrovateľ obvinil z krádeže a porušovania domovej slobody.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné