Košický magistrát bude prepúšťať

Košický magistrát bude prepúšťať Hlavná ulica v Košiciach.Ilustračné foto SITA/Ivan FleischerKOŠICE 19. apríla (WEBNOVINY) – Poslanci mestského zastupiteľstva dnes rozhodovali o návrhu novej organizačnej štruktúry magistrátu. Podľa návrhu je na košickom magistráte zbytočných 23 referátov a sedem oddelení. Po zrušení týchto organizačných zložiek zanikne 30 nadbytočných vedúcich pozícií. Redukcia by mala priniesť ročnú úsporu 414 000 eur.

Podľa vedenia mesta ide o najväčšiu reorganizáciu za ostatných desať rokov. „Po racionalizácii magistrátu prídu na rad aj mestské firmy. Magistrát mesta má byť funkčný a mesto musí plniť funkcie, ktoré mu vyplývajú zo všeobecne záväzných nariadení a predpisov. Na druhej strane prácu treba zjednodušiť, upraviť, alebo eliminovať duplicitné činnosti,“ avizoval primátor Richard Raši už začiatkom apríla. Spresnil, že z pôvodných 49 referátov ostane 26 a z pôvodných 14 oddelení ostane sedem.

Zmeny sa dotknú aj archívu mesta Košice. „Mali sme tu oddelenia, kde bol jeden vedúci pracovník a zároveň bol jediným zamestnancom tohto oddelenia, prípadne oddelenie archívu mesta Košice malo päť zamestnancov, z toho boli traja na vedúcich funkciách,“ dodal Raši. Podľa viceprimátora Ladislava Lazára ide o prvé kolo racionalizácie a noví vedúci pracovníci budú mať úlohu predložiť návrh racionalizácie svojich oddelení.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné