Lipšic by chcel, aby cestní piráti absolvovali psychotesty

Lipšic by chcel, aby cestní piráti absolvovali psychotesty S alkoholom sa z auta stáva zbraň, hovorí minister vnútra Daniel Lipšic.Ilustračné foto SITA/Viktor ZamborskýBRATISLAVA 31. januára (WEBNOVINY) – Minister vnútra Daniel Lipšic chce do leta novelizovať zákon o cestnej premávke. V najbližších týždňoch mu majú dopravní experti predložiť svoje návrhy. Zákon by mal byť účinný od leta. Tvrdo majú byť postihovaní vodiči pod vplyvom alkoholu. „Problémom je alkohol za volantom. Niekedy spôsobuje najtragickejšie nehody. S alkoholom sa z auta stáva zbraň. Chceme, aby to bol trestný čin,“ vyhlásil Lipšic dnes na tlačovej besede po stretnutí s dopravnými expertmi. Keď niekto sadne za volant auta po požití alkoholu, musí byť podľa Lipšica tvrdo sankcionovaný.

Polícia bude nakupovať testery na zistenie drog
„Dnes polícia nemá prístroje, aby zistila, či je vodič pod vplyvom drog,“ uviedol minister. Podľa neho ministerstvo vnútra musí robiť všetko preto, aby minimalizovalo počet nehôd. „Cieľ je výrazne ich počet znižovať,“ zdôraznil. Zároveň však dodal, že neexistuje jedno magické riešenie, aby bolo minimum nehôd.

Minister tiež chce dosiahnuť, aby sa autoškoly orientovali viac na praktické zručnosti, napríklad na zvládnutie šmyku. Jedna z možností môže byť, že noví vodiči by 12 mesiacov po získaní vodičského preukazu mohli jazdiť len v sprievode skúsenejšieho vodiča.

Prísnejšie by mali byť postihovaní cestní piráti
Tí by mohli mať krátkodobo zadržané vodičské preukazy, alebo budú musieť absolvovať psychotesty. Minister chce ochranu chodcov a tvrdšie postihy pre vodičov, ktorí prekračujú rýchlosť pri priechodoch pre chodcov. Na cestných pirátov bude čakať aj osvetová kampaň, ktorá by mala na nich odstrašujúci účinok. Lipšic chce na cestách zaviesť stacionárne radary bez policajtov, ale zároveň zvýšiť počet policajtov na cestách.

Lipšic chce, aby policajti mali autoritu. Myslí si, že keď budú mať policajti dobrý prístup k vodičom tým, že ich budú chrániť, vodiči ich budú brať ako autoritu.


Pridat.eu



RSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára





* tieto polia sú povinné