Literáti môžu opäť zabojovať o Cenu Dominika Tatarku

Literáti môžu opäť zabojovať o Cenu Dominika Tatarku Foto: karawheeler.wordpress.comBRATISLAVA 28. februára (WEBNOVINY) – Celoslovenská literárna súťaž o Cenu Dominika Tatarku otvára už 9. ročník pre žiakov od 7. ročníka základnej školy i dospelých. Súťaž je určená dvom kategóriám autorov, ktorí dosiaľ nepublikovali. Prvú tvoria žiaci siedmeho až deviateho ročníka ZŠ. Ich próza na ľubovoľnú tému má mať rozsah maximálne dve strojom písané strany A4. Druhá kategória je určená pre stredoškolákov, vysokoškolákov a dospelých. Na najviac štyroch štandardných stranách formátu A4 môžu písať novely, poviedky či fejtóny. Práce je potrebné zaslať najneskôr do 13. mája.

Súťaž vyhlasuje Základná škola Dominika Tatarku Plevník-Drienové. Spoluorganizátormi sú Považské osvetové stredisko, Miestny odbor Matice slovenskej Považská Bystrica a Považská knižnica. Tri najlepšie texty v každej kategórii budú publikované v zborníku. Práce treba zasielať na adresu Základná škola Dominika Tatarku, 018 26 Plevník-Drienové 284 alebo e-mailom na zsplevnik@centrum.sk. Do prihlášky treba uviesť meno, adresu, vek, školu a tieto údaje zaslať spolu s textami v troch kópiách.

Práce bude hodnotiť odborná porota, menovaná riaditeľkou základnej školy. V oboch kategóriách rozhodne o prvých troch miestach. Ocenené texty budú publikované v zborníku, okrem toho organizátori ich autorom udelia pamätné listy, diplomy, vecné a finančné ceny. V prvej kategórii dostanú ocenení po 10, 20 a 30 eur, v druhej kategórii po 20, 30 a 40 eur. Všetci prihlásení účastníci dostanú pozvánku na slávnostné vyhodnotenie súťaže, ktoré sa uskutoční 27. mája v Kultúrnom dome v Plevníku-Drienovom.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné