Liverpool sa dohodol s Chelsea, Torres absolvoval aj testy

Liverpool sa dohodol s Chelsea, Torres absolvoval aj testy Fernando TorresFoto: SITA/APLIVERPOOL 31. januára (WEBNOVINY) – Španielsky útočník Fernando Torres je už len krôčik od skompletizovania transferu do FC Chelsea z konkurenčného anglického futbalového veľkoklubu FC Liverpool. Dvadsaťšesťročný úradujúci majster sveta sa v pondelok úspešne podrobil lekárskej prehliadke v Londýne a ešte v ten istý deň by mal s "The Blues" podpísať 5,5-ročný kontrakt. Čiastka za jeho transfer na Stamford Bridge by sa mala pohybovať na úrovni 50 miliónov libier, čo by predstavovalo rekordný prestup do anglického klubu. Najdrahšou akvizíciou tímu pôsobiaceho v Premier League bol doteraz Robinho, za ktorého Manchester City zaplatil Realu Madrid v roku 2008 32,5 milióna. "Liverpool sa dohodol s Chelsea na výške odstupného a hráč dostal povolenie na rokovanie," uvádza sa na oficiálnej internetovej stránke 18-násobného anglického ligového šampióna.

Chelsea ponúka Torresovi týždenný plat vo výške 150-tisíc britských libier. Španiel mal s FC Liverpool kontrakt do roku 2013, v drese tohto tímu strelil v 142 zápasoch 81 gólov. V aktuálnom súťažnom ročníku sa on i celé mužstvo herne trápili, Torres dokonca už v decembri 2009 vyjadril svoju túžbu odísť z mesta The Beatles. Napriek aktuálne nie príliš oslnivej forme patrí Španiel na svetovom prestupovom trhu k najžiadanejším útočníkom.

Liverpool je blízko k angažovaniu talentovaného Andyho Carrolla z Newcastlu United za 35 miliónov libier, čím by zaplnil miesto po Torresovi. Navyše, mužstvo z Anfieldu už posilnil aj uruguajský reprezentačný kanonier Luis Suárez z Ajaxu Amsterdam.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné