Marcel Hossa sa zaradil medzi kanonierov KHL

Marcel Hossa sa zaradil medzi kanonierov KHL Marcel HossaFoto: SITA MOSKVA 30. decembra (WEBNOVINY) – Blížiaci sa koniec roka 2010 dal príležitosť štatistickému oddeleniu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) zverejniť niekoľko čísel z 2,5-ročnej histórie tejto súťaže. Medzi najlepšími figurujú aj dvaja Slováci – útočníci Marcel Hossa a Jozef Stümpel, ktorí v KHL pôsobia od jej vzniku 2. septembra 2008.

Útočník Atlantu Mytišči Sergej Moziakin sa stal v pondelok prvým hráčom, ktorý si pripísal v KHL 200. bod. Prenasledujú ho Alexej Morozov z Ak Bars Kazaň so 188 bodmi a Alexander Radulov, ktorý ma o bod menej.

Moziakin je s 87 gólmi aj najlepším kanonierom súťaže, za ním nasleduje 82-gólový Morozov a historicky tretia priečka patrí Slovákovi v službách Kazane Marcelovi Hossovi so 76 zásahmi. Najlepším nahrávačom je A. Radulov (118 prihrávok), pred Moziakinom (113) a Morozovom (106).

Najviac stretnutí v KHL odohral útočník Kazane Niko Kapanen – 189 zápasov. No čo sa týka času stráveného na ľade, vedú obrancovia – najlepším je omský bek Andrej Pervyšin (4440:12 min).

Medzi gólmanmi najviac zápasov (128) absolvoval Georgij Gelašvili, ktorý chytá v Magnitogorsku a vedie aj v počte vychytaných víťazstiev (82). Najviac zápasov bez inkasovaného gólu (20) má na konte Vasilij Košečkin z Čerepovca.

V bilancii +/- sa medzi A. Radulova (+90) a Moziakina (+67) vklinil Michail Balandin z moskovského Dinama (+69). Najúdernejším útokom v histórii KHL je trojica Spiridonov – Stümpel – Glazačev, ktorá v dresoch Astany a Minska nastrieľala 88 gólov.

Rebríčku najtrestanejších hráčov dominujú Kanaďania, keď dvojicu bitkárov Viťaza Čechov Darsyho Verota (703 tr. minút) a Chrisa Simona (489) dopĺňa Martin Grenier (396), ktorý po dvoch sezónach v Čeľabinsku už v KHL nepôsobí.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné