Marek Svatoš zo St. Louis do Nashvillu

Marek Svatoš zo St. Louis do Nashvillu Marek SvatošFoto: SITA NASHVILLE 29. decembra (WEBNOVINY) – Slovenský hokejový útočník Marek Svatoš napokon nezakotví v tíme zámorskej NHL St. Louis Blues, ale práva naň získal klub Nashville Predators. Vedenie "predátorov“ si slovenského reprezentanta vybralo z listiny waiver, na ktorú ho "bluesmani“ museli zaradiť po utorňajšom podpise kontraktu, keďže po 1. októbri pôsobil mimo Severnej Ameriky.

Svatoš v utorok podpísal s tímom St. Louis Blues jednoročnú dvojcestnú zmluvu v hodnote 800-tisíc USD. Dvadsaťosemročný odchovanec košického hokeja sa však napokon nestane spoluhráčom gólmana Jaroslav Halák.

Marek Svatoš si naposledy obliekal dres Avangardu Omsk, v 19 zápasoch v KHL však zaznamenal iba osem bodov a jeho angažmán v Rusku sa skončil predčasne. Účastníka MS 2010 spájali s možným príchodom do švédskeho Lulea HF či lotyšského klubu účinkujúceho v KHL Dinamo Riga. Počas svojej kariéry absolvoval šesť sezón v zámorskej NHL, kde bol jeho jediným zamestnávateľom Colorado Avalanche. Slovenský reprezentant sa môže pochváliť bilanciou 164 bodov (96 + 68) v 316 dueloch kanadsko-americkej profiligy.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné