Medzi ocenenými britskou kráľovnou sú aj McDowell či Webb

Medzi ocenenými britskou kráľovnou sú aj McDowell či Webb Howard WebbFoto: SITA/APLONDÝN 31. decembra (WEBNOVINY) – Víťaz golfového US Open Graeme McDowell či futbalový rozhodca Howard Webb sú medzi športovými osobnosťami, ktoré ocení počas tradičnej novoročnej slávnosti britská kráľovná Alžbeta II. McDowell, ktorý pochádza zo Severného Írska, sa stane

členom Rádu britského impéria. Tridsaťjedenročný golfista okrem triumfu na US Open, kde sa presadil ako prvý hráč zo starého kontinentu po štyridsiatich rokoch, doviedol tím Európy aj k víťazstvu v októbrovom Ryder Cupe. "Je to pre mňa veľká pocta, že som sa objavil na novoročnom zozname. Veľa to pre mňa znamená," povedal McDowell.

Aj napriek udeleniu 14 žltých kariet a jednej červenej vo finále majstrovstiev sveta v juhoafrickom Johannesburgu je medzi verejnosťou v Anglicku veľmi obľúbený rozhodca Howard Webb. Aj on sa stane členom Rádu britského impéria. "Mám za sebou neuveriteľných dvanásť mesiacov. Finále futbalových majstrovstiev sveta bolo pre mňa vrcholom kariéry. Život rozhodcu nie je ľahký, snažím sa však myslieť pozitívne," vyjadril sa Webb, ktorý zanechal prácu policajta, aby sa mohol sústrediť len na futbal. Vyššie vyznamenanie Oficier Rádu Britského impéria dostane bývalý ragbysta Mike Catt, na zozname ocenených je aj džudista George Kerr.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné