Mikloško poukázal na machinácie cirkvi s peniazmi

Mikloško poukázal na machinácie cirkvi s peniazmi Bývalý poslanec Národnej rady SR František MikloškoIlustračné foto SITATRNAVA 19. apríla (WEBNOVINY) – Bývalý poslanec Národnej rady SR František Mikloško dnes na súde potvrdil, že redaktorov .týždňa informoval o prevodoch cirkevných peňazí, ktoré mal vykonať Štefan Náhlik. Podľa jeho vyjadrenia malo byť mimo cirkvi prevedených až 500 miliónov korún. Na otázky o zdroji týchto informácií však už odoprel svedeckú výpoveď s odvolaním sa na Ústavu SR, ktorá to umožňuje aj bývalým poslancom.

Mikloško vypovedal ako svedok v spore bývalého arcibiskupa Jána Sokola s týždenníkom .týždeň o ochranu osobnosti a náhradu nemajetkovej ujmy vo výške 50-tisíc eur. Sokol zažaloval .týždeň za uverejnenie viacerých informácií o ňom, ktoré sú podľa neho nepravdivé. Jednou z nich je údajný prevod 500 miliónov korún, ktoré mali pochádzať z predaja pozemkov pre Tesco v Bratislave, na účet Štefana Náhlika. Ten je podľa .týždňa bývalým agentom ŠtB.

Bývalý poslanec potvrdil, že informácie dostali redaktori od neho, na väčšinu otázok súdu a právneho zástupcu Sokola Jána Čarnogurského ml. však odmietol odpovedať. ,,Ak aj niektoré informácie v článku neboli presné, základný morálny problém pri nakladaní s peniazmi cirkvi tu je," povedal Mikloško. Podľa neho by sa mal vecou zaoberať aj Vatikán.

Štefana Náhlika, ktorý by mal byť kľúčovým svedkom v celom prípade, sa súdu dlhodobo nedarí nájsť. Vypočuť chce aj bývalého pracovníka finančnej polície Jaroslava Plunára a bývalého zamestnanca Arcibiskupského úradu v Trnave Milana Stančíka. Okresný súd v Trnave odročil pojednávanie na 7. júna.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné