Muž sa chcel vrátiť do väzenia, tak nahlásil bombu

Muž sa chcel vrátiť do väzenia, tak nahlásil bombu Foto: SITA/Michal BurzaBANSKÁ BYSTRICA 30. decembra (WEBNOVINY) – V septembri telefonicky oznámil 55-ročný Dušan Debnár na tiesňovú linku 158, že k bankomatu Slovenskej sporiteľne v Banskej Bystrici položil bombu a zo železničnej stanice sa bude pozerať, čo robia policajti. Debnár na strážcov zákona počkal a priznal sa im.

Za prečin šírenia poplašnej správy sa s prokurátorom dohodol na treste desať mesiacov odňatia slobody nepodmienečne. Samosudca Okresného súdu v Banskej Bystrici dnes dohodu schválil a vyhlásil rozsudok. Za telefonátom o uložení bomby je rozhodnutie Debnára vrátiť sa do väzenia, pretože si nevedel zvyknúť na normálny život na slobode. Debnára totiž ešte pred rokom 1989 odsúdili na dlhoročný trest za dvojnásobnú vraždu priateľky a jej milenca. V roku 2009 Debnára podmienečne z výkonu trestu prepustili, ale i napriek viacerým pokusom nevedel nájsť riešenie, ako sa zaradiť do spoločnosti v nových ekonomických i sociálnych podmienkach. Preto sa rozhodol vrátiť tam, kde to už poznal – do väzenia.

Zatiaľ to bude na desať mesiacov za šírenie poplašnej správy. Prokurátor však podá návrh, aby si Debnár „odsedel“ aj zvyšok trestu za vraždy, z ktorého výkonu bol vlani podmienečne prepustený. Rozsudok je právoplatný, pretože súčasťou dohody je záväzok obvineného, že sa voči verdiktu súdu neodvolá. Debnárovi súd uložil aj povinnosť absolvovať protialkoholické liečenie ambulantnou formou.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné