Muž z Krompách týral svoju dcéru tri roky

Muž z Krompách týral svoju dcéru tri roky Centrum KrompáchIlustračné foto SITA/Ivan FleischerBRATISLAVA 31. decembra (WEBNOVINY) – Spišskonovoveský policajný vyšetrovateľ obvinil zo zločinu týrania blízkej osoby a zverenej osoby 63-ročného muža z Krompách, ktorý od roku 2007 v byte v Krompachoch týral svoju 15-ročnú dcéru. Neustále jej vulgárne nadával, ponižoval ju a urážal, bezdôvodne ju karhal za údajne zlé urobené domáce práce a zlý školský prospech. Po kriku dcéru fyzicky napádal, ťahal za vlasy, päsťami udieral do hlavy, zhodil na zem a kopal do nej. Takto ju naposledy napadol v polovici decembra, kým tomu nezabránila matka. Muž sa vyhrážal zabitím a spáchaním samovraždy, ak dcéra jeho správanie oznámi na polícii. Obvinený muž svojím konaním u dcéry vyvolával strach a stres a takto ohrozoval jej psychické zdravie, následkom čoho bola niekoľkokrát hospitalizovaná.

Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová, obvineného vzal sudca Okresného súdu Spišská Nová Ves do väzby. Za tento zločin mu hrozí trest odňatia slobody na sedem až pätnásť rokov.

So zbraňou sa vyhrážal matke zabitím
Trest odňatia slobody až na tri roky hrozí 37-ročnému Slavomírovi z Košíc. V stredu podvečer sa v byte na Poludníkovej ulici v Košiciach pod vplyvom alkoholu vyhrážal zabitím svojej 61-ročnej matke. Následne zobral svoje dve krátke guľové zbrane, ktoré mal v legálnej držbe, vložil do nich zásobníky s nábojmi a pripravil k streľbe. U matky vzbudil dôvodnú obavu o život a zdravie. Pri incidente sa nikto nezranil. Policajti obvinili muža z prečinu nebezpečného vyhrážania. Zadržali ho a umiestnili do cely policajného zaistenia s návrhom na väzobné stíhanie.

Informovala zástupkyňa košickej policajnej hovorkyne Jana Mésarová.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné