Na festivale Colours of Ostrava vystúpi írska kapela Clannad

Na festivale Colours of Ostrava vystúpi írska kapela Clannad ClannadFoto: robinofsherwood.orgBRATISLAVA 31. marca (WEBNOVINY) – Na jubilejnom desiatom ročníku českého festivalu Colours of Ostrava sa predstaví írska skupina Clannad, ktorá vo svojej tvorbe spája tradičnú írsku hudbu s folkom, elektronikou a rockom. Pre skupinu, v ktorej pôsobila aj speváčka Enya, pôjde o vôbec prvý koncert v Českej republike. Clannad debutovali v roku 1973 eponymným albumom, ich zatiaľ poslednou štúdiovkou je nahrávka Landmarks (1998), za ktorú získali Grammy. Ďalšími dvoma novými potvrdenými vystupujúcimi na Colours of Ostrava sú írska speváčka Lisa Hannigan a austrálsky hudobník Frank Yamma, ktorý je príslušníkom národa Pitjantjatjara.

Už skôr boli potvrdení interpreti ako napríklad britská alternatívno-rocková formácia Grinderman združená okolo austrálskeho hudobníka Nicka Cavea, senegalský spevák Youssou N´Dour, spevák a multiinštrumentalista Brendan Perry, britské trio Apollo 440 a tiež spoločný rockový projekt frontmana skupiny Purcupine Tree Stevena Wilsona a izraelského speváka Aviva Geffena s názvom Blackfield. Colours of Ostrava otvorí hudobný súboj Balkan Brass Battle, v ktorom sa predstavia balkánske dychovky Fanfare Ciocarlia z Rumunska a Boban i Marko Marković Orkestar zo Srbska. Na podujatí sa ukážu napríklad aj 5P Luboše Pospíšila, Divokej Bill, Kacu!, Navigators, Prago Union, Priessnitz, Sto zvířat, Tata Bojs, The Plastic People of the Universe, Tleskač, Traband, Už jsme doma, Čankišou, Garage & Tony Ducháček, Houpací koně, Jiří Schmitzer, Luno, Monkey Business, Nightwork, Republic of Two alebo Vladimír Mišík & ETC. Svoje umenie predvedú aj slovenské skupiny Puding pani Elvisovej a Talkshow.
Podujatie Colours of Ostrava sa uskutoční 14. až 17. júla na ostravskom výstavisku Černá louka a v blízkom okolí.

V programe ponúkne na 16 scénach viac ako 160 interpretov, dídžejov, workshopov, diskusií či divadiel. Štvordňové vstupenky sa predávajú v českej sieti Ticketpro a tiež v kamennom obchode v predajni Oriental v Ostrave. Momentálne sú permanentky k dispozícii za 1590 českých korún (v prepočte 64,82 eura). Limit nákupu na jednu osobu je stanovený na štyri kusy.

Informácie zverejnila webová stránka iDNES.cz.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné