Na Koncerte pre Japonsko vystúpi Valihora aj Čírová

Na Koncerte pre Japonsko vystúpi Valihora aj Čírová K tzv. Tohoku zemetraseniu a následným vlnám tsunami prišlo 11. marca na severovýchode Japonska. Úrady zaznamenali otrasy s magnitúdou 9 a epicentrom vzdialenom 72 kilometrov východne od polostrova Ošika na ostrove Honšu. Nezvestných je stále viac ako 17 440 ľudí a zranených ďalších 2 775. Stovky tisíc ľudí navyše stále nemajú kde bývať a trpia nedostatkom jedla a vody. Živel zrovnal so zemou najmenej 18 tisíc budov a ďalších 130 tisíc poškodil. V provizórnych prístreškoch žije stále asi štvrť milióna Japoncov. Foto: SITA/APBRATISLAVA 29. marca (WEBNOVINY) – Už tento piatok sa v Bratislave uskutoční charitatívny koncert pre Japonsko. "To, čo sa stalo v Japonsku, sa môže zopakovať kdekoľvek vo svete.

Je dôležité, aby obyvatelia Japonska cítili, že zvyšok sveta je pripravený ponúknuť im svoju pomoc a podporu. Hudobníci to dokážu najlepšie hudbou, preto sme sa rozhodli pripraviť aj na Slovensku Koncert pre Japonsko,“ vysvetľuje hlavná iniciátorka koncertu, huslistka a študentka VŠMU Mária Vaculová. Záštitu nad koncertom prevzala premiérka Iveta Radičová.

Svojou myšlienkou nadchla mladá huslistka aj Martina Valihoru, Máriu Čírovú, Anitu Soul, Oskara Rózsu, gospelové zoskupenie The Hope Gospel Singers pod vedením Ivety Viskupovej, Eugena Vizváryho, členov Slovenskej filharmónie, Opery SND a Kresťanský komorný orchester Zoe pod vedením Roberta Marečka. Umelci sa stretnú v piatok 1. apríla o 18:00 v bratislavskom Veľkom evanjelickom kostole. Výťažok z dobrovoľnej zbierky odovzdajú organizátori cez Slovenský Červený kríž Japonskému Červenému krížu. Agentúru SITA informovala za organizátorov Sabina Bocková.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné