Na post trénera SR 21 definitívne osem kandidátov

Na post trénera SR 21 definitívne osem kandidátov Foto: SITA, AP BRATISLAVA 29. decembra (WEBNOVINY) – Na post hlavného trénera slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov sa prihlásilo celkovo osem kandidátov. Už v pondelok funkcionári Slovenského futbalového zväzu uzavreli zoznam adeptov. Figuruje medzi nimi aj zatiaľ posledný lodivod slovenskej "dvadsaťjednotky" Boris Kitka. "Teoreticky sa mohlo stať, že nejaká prihláška by prišla na zväz po nami stanovenom termíne, ale dátum odoslania by sa zmestil do toho ´dedlajnu´. V takom prípade by sme ju, samozrejme, akceptovali, ale nestalo sa to a platí informácia spred pár dní: Na post trénera SR "21" kandiduje osem uchádzačov," informoval agentúru SITA riaditeľ oddelenia komunikácie a PR SFZ Juraj Čurný.

Okrem spomenutého Borisa Kitku disponuje SFZ prihláškami a podkladovými materiálmi od ďalších siedmich koučov – Jozefa Barmoša, Petra Fiebera, Ivana Galáda, Ladislava Jurkemika, Romana Pivarníka, Jána Rosinského a Štefana Tarkoviča. Národný výber do 21 rokov v minulosti viedli aj Barmoš (1997-1998, 2007-2008) a Jurkemik (2004). Uchádzači o funkciu trénera SR "21" museli poslať svoje prihlášky na zväz najneskôr do minulej stredy 22. decembra.

Kandidáti na post kouča slovenskej "dvadsaťjednotky" musia vlastniť trénerskú EURO Pro licenciu a mať prax minimálne dva roky vo funkcii hlavného trénera niektorého reprezentačného družstva SR (prípadne v zahraničí) alebo 3 roky vo funkcii hlavného kormidelníka družstva vrcholového futbalu (najvyššia súťaž na Slovensku alebo v zahraničí). Okrem toho musia aktívne ovládať jeden z trojice cudzích jazykov angličtina, nemčina a ruština, zvládať prácu s počítačom (MS Word, Power Point, Excel) a vlastniť vodičský preukaz skupiny B. Prihlásení uchádzači budú začiatkom januára 2011 pozvaní na vypočutie výberovou komisiou nominovanou výkonným výborom SFZ.

Zoznam kandidátov na post hlavného trénera slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov (v abecednom poradí):
Jozef Barmoš
Peter Fieber
Ivan Galád
Ladislav Jurkemik
Boris Kitka
Roman Pivarník
Ján Rosinský
Štefan Tarkovič.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné