Na preteky na pomoc onkopacientom prišlo 651 cyklistov

Na preteky na pomoc onkopacientom prišlo 651 cyklistov Ilustračné foto.Foto: SITA/Nina BednárikováBRATISLAVA 18. apríla (WEBNOVINY) – Na prvých pretekoch Župného pohára Na bicykli deťom 2011, z ktorých výťažok pôjde na pomoc deťom s onkologickými ochoreniami, sa zúčastnilo 651 pretekárov zo Slovenska, Česka, Rakúska, Maďarska a Poľska. Konali sa túto sobotu v Svätom Jure. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja Iveta Tyšlerová.

Vo Svätom Jure sa pretekalo na dvoch tratiach. Na dlhej trati s dĺžkou 75 kilometrov si svoju výkonnosť preverilo 95 pretekárov, na kratšej – 44-kilometrovej súťažilo 556 cyklistov. Okrem kategórie dospelých súťažili na štadióne aj deti.

Charitatívne športové podujatie Župný pohár Na bicykli deťom organizuje Bratislavský samosprávny kraj prvýkrát. Cieľom podujatia je pomôcť deťom s onkologickými ochoreniami. Zo štartovného každého pretekára sú dve eurá určené na pomoc onkologicky chorým deťom, zároveň bude na každom podujatí aj finančná zbierka. Z vyzbieraných peňazí zorganizujú pre onkologicky choré deti a ich rodičov z Českej a Slovenskej republiky regeneračno-rekondičné pobyty v horách.

Župný pohár zahŕňa štvoro cyklistických pretekov. V sobotu sa vo Svätom Jure uskutočnil prvý pretek Kaktus Svätojurský MTB maratón. Nasledovať budú preteky Račianska časovka, ktorá bude 1. mája a preteky v Kuchyni na Záhorí so štartom 25. júna. Finále Župného pohára bude 20. augusta na Partizánskej lúke v Bratislave.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné