Na priznanie daní a zúčtovanie odvodov je len niekoľko hodín

Na priznanie daní a zúčtovanie odvodov je len niekoľko hodín Ilustračné foto : SITA/Nina BednárikováBRATISLAVA 31. marca (WEBNOVINY) – Na podanie daňového priznania, ako aj na zúčtovanie zdravotných odvodov už ostáva iba niekoľko hodín. Štvrtok 31. marec je totiž posledným termínom na splnenie týchto povinností. Inak čakajú na daňovníkov i poistencov pokuty. Právnické osoby a v tomto roku už aj fyzické osoby však majú možnosť do konca marca správcovi dane oznámiť posunutie lehoty na podanie daňového priznania a v novej lehote daň zaplatiť.

Veľká časť daňovníkov si aj v tomto roku nechala podanie daňového priznania na posledný týždeň. K pondelku tohto týždňa totiž daňová správa evidovala 295 tisíc podaných daňových priznaní k dani z príjmov za minulý rok typu A, čo predstavuje 60 % z predpokladaného počtu. Daňové priznanie typu B podalo 334 tisíc daňovníkov, čo predstavuje 52 % z očakávaného počtu a povinnosť podať daňové priznanie si splnilo aj 54,5 tisíc právnických osôb. Z predpokladaného počtu to predstavuje 33,5 %.

Povinnosť podať daňové priznanie za minulý rok majú do konca marca všetci daňovníci, ktorých zdaniteľné príjmy za minulý rok presiahli 2 012,85 eura. Slovenská pošta s cieľom uľahčiť daňovníkom podávanie daňových priznaní či posielanie ročných zúčtovaní upravuje v posledný marcový deň svoje otváracie hodiny. Rovnako otváracie hodiny predlžujú aj daňové úrady.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné