Nigérijským prezidentom bude Goodluck Jonathan

Nigérijským prezidentom bude Goodluck Jonathan Voľby v Nigérii boli na druhý pokus prekvapivo pokojné.Foto: SITA/APABUJA 18. apríla (WEBNOVINY) – V prezidentských voľbách v Nigérii zvíťazil doterajší líder krajiny Goodluck Jonathan. Ukazuje to sčítanie hlasov v 35 z 36 štátov krajiny.

Podľa predbežných výsledkov získal Jonathan 22 miliónov hlasov, čo je takmer dvakrát toľko, ako jeho hlavný konkurent Muhammadu Buhari. Celkovo vo voľbách kandidovalo 19 uchádzačov o prezidentský post. Pozorovatelia ocenili prevažne pokojný a korektný priebeh hlasovania.

Obyvatelia Nigérie v sobotu hlasovali v historických prezidentských voľbách, ktorých favoritom bol od začiatku úradujúci prezident.

Päťdesiattriročný Jonathan získal svoj post bez volieb po smrti svojho predchodcu Umarua Yar’Aduu. Okolo 73,5 milióna voličov sa vrátilo k urnám po minulotýždňových parlamentných voľbách organizovaných v náhradnom termíne po tom, ako predošlé hlasovanie zmaril chaos. Odklad mal za následok aj presunutie termínu prezidentských volieb, ktoré sa mali pôvodne konať 9. apríla.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné