Nocľaháreň vo V. Krtíši ubytovala v zime takmer 1 500 ľudí

Nocľaháreň vo V. Krtíši ubytovala v zime takmer 1 500 ľudí Ilustračné foto. Foto: SITA/Jozef JakubčoBANSKÁ BYSTRICA 31. marca (WEBNOVINY) – Takmer 1 500 nocľahov ľuďom bez domova poskytla počas uplynulej zimy nocľaháreň, ktorú prevádzkuje mesto Veľký Krtíš.

Je to zhruba trojnásobne viac než v zime 2009/2010, čo umožnilo aj vlaňajšie rozšírenie kapacity zariadenia z 13 na 24 lôžok.

Ako ďalej informovala asistentka veľkokrtíšskeho primátora Erika Ľavčoková, mestskú nocľaháreň mohli bezdomovci využívať od 25. októbra do nedele 27. marca, k dispozícii im bola denne od 20:00 do 8:00. Jej súčasťou sú aj priestory na osobnú hygienu a jedáleň, kde mohli ubytovaní zjesť jedlo, ktoré si doniesli.

"Ten, kto sa chcel ubytovať, musel mať občiansky preukaz, nemohol byť pod vplyvom žiadnych omamných látok amusel zaplatiť poplatok jedno euro alebo 50 centov, ak mal doklad, že je v hmotnej núdzi. Najviac nocľahov, konkrétne 116, bolo počas tretieho januárového týždňa. Najmladší ubytovaný mal 20 rokov anajstarší 56 rokov," uviedla Ľavčoková. Dodala, že útulok teraz čaká upratovanie a svoje služby začne, v závislosti od počasia, poskytovať opäť v októbri.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné