Nové laboratórium spoločnosti Hubert J.E. v Seredi

Nové laboratórium spoločnosti Hubert J.E. v Seredi BRATISLAVA 29. marca (WBN/PR) – Spoločnosť Hubert J.E., najvýznamnejší producent šumivých vín u nás, v novembri 2010 uviedla do prevádzky nové laboratórium. Hlavným dôvodom bolo zvýšiť úroveň kvality kontroly vstupných materiálov a vlastných produktov. Súčasne s rekonštrukciou priestorov sa realizovala aj obnova technického a analytického vybavenia laboratória. V rámci tejto obnovy bol zakúpený aj najnovší model analyzátora WineScan Auto, ktorý je zároveň prvým daného radu na Slovensku. Celkové náklady na nové laboratórium dosiahli takmer 200 000 EUR. Výhodou laboratória je jeho umiestnenie bližšie k výrobným priestorom, čo urýchľuje celý proces vyhodnotenia vzoriek a zvyšuje operatívnosť a kontrolu kvality vo výrobe.

S myšlienkou zriadenia nového laboratória sa firma Hubert J.E. pohrávala už dlhší čas. „Vážime si dôveru našich zákazníkov, preto sme sa rozhodli posilniť kvalitu kontroly na takú technickú úroveň, ktorá zodpovedá začiatku 21. storočia. Priestory, vzduchotechnika ako aj laboratórny nábytok boli špeciálne projektované pre tento účel. Obdobne výber nového technického a analytického vybavenia sme robili nielen so zreteľom na maximálnu efektívnosť, ale aj komfort obsluhy. Napríklad pri kúpe analyzátora vín sme sa rozhodli pre najnovší model WineScan Auto, ktorý dokáže značnú časť analytických úkonov realizovať v automatickom režime. Tí ktorým je táto problematika blízka, vedia že sa jedná o najrenomovanejší prístroj používaný na analýzu vín a muštov na svete, ktorého cena sa pohybuje rádovo v 10-tisícoch EUR. Verím, že investícia do laboratória nielenže zvýši našu autonómnosť pri vykonávaní analytických rozborov, ale nám zároveň umožní ešte zodpovednejšie pristupovať ku kvalite našich produktov“ – komentoval dôvody pre otvorenie nového laboratória konateľ spoločnosti Ing. Peter Krúpa.

Nové laboratórium spoločnosti Hubert J.E. patrí medzi najmodernejšie vybavené laboratóriá vo vinárskom odvetví na Slovensku. Vzniklo rekonštrukciou skladových priestorov a disponuje novými prístrojmi, ktoré umožňujú realizovať moderné analytické metódy. Prinášajú so sebou automatizáciu procesov, jednoduchú obsluhu a zvýšenie množstva realizovaných analýz vín a muštov. Súčasťou laboratória je oddelená degustačná miestnosť, v ktorej sa budú senzoricky hodnotiť vzorky sektov, vín a muštov.

Súčasťou prístrojového vybavenia je vo vinárskom svete známy analyzátor WineScan Auto. Tento umožňuje urýchlenie vstupných a medzioperačných analýz s kalibráciou 12 parametrov pre víno a s kalibráciou 7 parametrov pre mušty. Vybavenie laboratória novým technickým vybavením je veľkým krokom k zvyšovaniu výkonnosti a profesionality pri vykonávaní analýz vín a muštov v spoločnosti. Celkové náklady na laboratórium dosiahli takmer 200 000 EUR, z toho vyše polovica slúžila na nákup nového resp. dovybavenie pôvodného laboratórneho vybavenia.

Spoločnosť Hubert J.E. patrí medzi najvýznamnejších stredoeurópskych výrobcov kvalitných sektov, sýtených a tichých vín pre rôzne príležitosti. Spoločnosť ponúka široké portfólio produktov vysokej kvality a skvelej chuti, ktoré neustále inovuje a prispôsobuje požiadavkám doby a trhu. Hubert J.E. vyrába tradične známe a obľúbené značky ako Hubert Club, Hubert de Luxe, Hubert Grand, Hubert L´Original, Johann E. Hubert a City Sec a víno Svätopluk. Pod značkou dcérskej spoločnosti Vitis Pezinok zabezpečuje distribúciu produktov Karpatské Brandy Špeciál, Karpatské KB, Chateau Pezinok, Kláštorné a ďalšie. Spoločnosť okrem toho distribučne zastrešuje značky alkoholických nápojov Cinzano, Bohemia Sekt, Víno Mikulov, Habánske sklepy, Wodka Gorbatschow, Campari, Henkell Trocken, Söhnlein Brillant a Deinhard. Celkový odbyt spoločnosti za rok 2010 bol vyše 16 miliónov jednotkových fliaš, čo predstavuje nárast o takmer 5 % oproti roku 2009.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné