Nové Rádio Piešťany sa bude vyhýbať aktuálnym hitom

Nové Rádio Piešťany sa bude vyhýbať aktuálnym hitom Ilustračné foto SITA, APPIEŠŤANY 29. decembra (WEBNOVINY) – V posledný deň roku sa v éteri po prvý raz ozve nové regionálne Rádio Piešťany. Má byť výnimočné tým, že sa vo vysielaní bude vyhýbať aktuálnym hitom. Okrem hudby bude zatiaľ vysielať len rozprávky čítané Branislavom Jobusom a texty miestneho blogera Petra Remiša.

Rádio bude možné počuť nonstop na frekvencii 90,2 MHz s dosahom od Trenčína po Trnavu. Vysielať bude podľa riaditeľa Pavla Juráka najlepšiu, rokmi overenú hudbu od roku 1960. "Chceme ísť inou cestou ako rádiá, ktoré hrajú dokola dvadsať – tridsať hitov. Priestor dáme aj inštrumentálnej hudbe a orchestrálnym veciam, zahráme aj českú a slovenskú hudbu, ale nie súčasné hity,“ predstavil Rádio Piešťany Jurák. Hudobné smerovanie rádia jeho vedenie konzultovalo so šéfom festivalu Pohoda Michalom Kaščákom či dramaturgom tohto festivalu Vladimírom Potančokom. Jedným z hlasov regionálneho rádia bude muzikant Branislav Jobus z Vrbového. Práve on bude mať pod palcom premiéru Rádia Piešťany ako moderátor živého silvestrovského vysielania.

Držiteľom licencie na vysielanie je spoločnosť Winter média, ktorá v kúpeľnom meste vlastní aj týždenník Piešťanský týždeň.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné