Novela o ochrane spotrebiteľa je schválená

Novela o ochrane spotrebiteľa je schválená Poslanec NR SR za stranu SDKÚ-DS Ľudovít Kaník.Foto: SITA/Jozef JakubčoBRATISLAVA 30. marca (WEBNOVINY) – Novela zákona o ochrane spotrebiteľa pri poskytovaní niektorých služieb cestovného ruchu napokon platí aj napriek nejasnostiam pri hlasovaní. Poslanci Národnej rady SR totiž k novele v utorok 29. marca omylom schválili spoločnú správu k zákonu o neprimeraných podmienkach v obchodných vzťahoch, ktorá v tom čase už nebola na programe schôdze.

Vzhľadom na takýto výsledok do novely snemovňa nezapracovala pripomienky výborov a schválila ju v znení, v akom ju predložila vláda. Ďalší postup bude závisieť od toho, či nové znenie podpíše prezident Ivan Gašparovič alebo ju vráti poslancom na opätovné prerokovanie, aby do nej mohli zapracovať potrebné zmeny.

Schválený zákon vymedzuje, aké náležitosti majú obsahovať zmluvy o užívaní ubytovacích zariadení, poskytovaní dlhodobých rekreačných služieb, účasti vo výmennom systéme a o sprostredkovaní ďalšieho predaja.
Poslancov v utorok poplietlo hlasovanie o dvojici zákonov z dielne ministerstva hospodárstva.

Poslanec Ľudovít Kaník (SDKÚ-DS) totiž namiesto zákona o ochrane spotrebiteľa pri poskytovaní niektorých služieb cestovného ruchu nechal snemovňu hlasovať o novele zákona o neprimeraných podmienkach v obchodných vzťahoch. Hlasovanie o tejto novele však krátko predtým plénum presunulo na májovú schôdzu. Plénum tak hlasovalo o zákone, ktorý už nebol na programe aktuálnej schôdze.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné