Nový londýnsky štadión hlási hotovo

Nový londýnsky štadión hlási hotovo Olympijský štadión v Londýne pred dokončením.Foto: SITA/APLONDÝN 29. marca (WEBNOVINY) – Na Olympijskom štadióne v Londýne položili posledný kúsok trávnika. Šestnásť mesiacov pred začiatkom Hier XXX. olympiády dokončili britskí organizátori svoju "vlajkovú loď", najväčšie športovisko Olympijského parku s kapacitou 80-tisíc miest. Absolútny finiš výstavby sa odohral za účasti členov koordinačnej komisie Medzinárodného olympijského výboru (MOV) vrátane bývalého šprintéra Franka Fredericksa. Ide o ôsmu návštevu komisie v britskej metropole.

Výstavba štadióna sa začala v máji 2008. "Dokončili sme ho načas a bez toho, aby sme prekročili rozpočet," uviedol riaditeľ Úradu pre olympijskú výstavbu (ODA) John Armitt. Na pokrytie plochy 9000 metrov štvorcových bolo treba 360 "valcov" trávy, umelý povrch pre bežeckú dráhu a ďalšie atletické sektory položia ešte tento rok.

Na štadióne sa uskutočnia atletické súťaže a oba slávnostné ceremoniály. Po skončení olympijských a paralympijských hier sa kapacita zníži na 60-tisíc a stánok bude slúžiť futbalovému klubu West Ham United. Naďalej by sa na ňom mali konať aj atletické podujatia, ako aj hudobné koncerty a iné predstavenia.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné