Obranca Daley predĺžil s Dallasom zmluvu o 6 rokov

Obranca Daley predĺžil s Dallasom zmluvu o 6 rokov Trevor DaleyFoto: SITA, APDALLAS 30. decembra (WEBNOVINY) – Obranca Trevor Daley predĺžil v stredu o 6 rokov zmluvu s tímom zámorskej hokejovej NHL Dallas Stars. Dvadsaťsedemročný Daley si prilepší celkovo o 19,8 milióna USD, pričom v nasledujúcich štyroch sezónach na jeho konto pribudne po 3,5 milióna USD, v piatom roku kontraktu 3,1 milióna USD a v záverečnej sezóne 2016/17 už len 2,7 milióna USD.

Pre generálneho manažéra Joa Nieuwendyka nebol podpis zmluvy s hráčom, ktorý by sa od 1. júla budúceho roka stal voľným agentom, jednoduchý. Dallaský klub aktuálne spravujú veritelia zbankrotovaného vlastníka Toma Hicksa a chcú ho predať. Nieuwedyk tak musel najprv predstúpiť pred veriteľov a NHL, aby mu transakciu schválili. "Veritelia, samozrejme s požehnaním ligy, sledujú čo a ako robíme a na základe toho nám dali zelenú na vyjednávania a podpis novej zmluvy. Spýtali sme sa: ´Môžeme to urobiť?´ Dostali sme od nich požehnanie, tak sme to urobili. Myslím si, že je to pre nás dobrý obchod," popísal transakciu Nieuwendyk.

Elitný obranca Dallasu Daley, ktorý má v aktuálnej sezóne na konte 12 bodov (2+10) v 38 zápasoch, má v zmluve aj "no-trade" klauzulu o zákaze výmeny bez hráčovho súhlasu na prvé dva roky, na zvyšné štyri roky bude platiť táto klauzula s obmedzeniami.

Ďalším hráčom, s ktorým chcú dallaské "hviezdy" čo najskôr predĺžiť zmluvu, je útočník Brad Richards.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné