Obžaloba chce použiť videá z Jacksonových posledných dní

Obžaloba chce použiť videá z Jacksonových posledných dní Foto: BRATISLAVA 20. apríla (WEBNOVINY) – Žalobcovia v súdnom procese v prípade neúmyselného zabitia speváka Michaela Jacksona chcú na súde použiť videoklipy zachytávajúce Kráľa popu krátko pred jeho smrťou ako sa pripravuje na vystúpenia. Chcú tak ukázať, že spevák nemal žiaden úmysel ukončiť svoj život. Advokáti lekára Conrada Murrayho obvineného z nepozornosti a nedôslednosti, ktoré zapríčinili smrť hviezdy, s tým nesúhlasia a žiadajú, aby sa tieto videozáznamy na súde nepoužili.

Žalobcovia David Walgren a Deborah Brazil v utorok požiadali o súhlas použiť videoklipy natočené 23. a 24. júna 2009 (spevák zomrel 25. júna 2009, pozn. SITA), ktoré zachytávajú Jacksona ako tancuje a spieva počas príprav na plánované turné This Is It. "Tieto videá podporujú našu teóriu, že Michael Jackson bol aktívne zapojený do príprav na svoje plánované turné, že robil samostatné rozhodnutia a mal dôvod žiť. Tieto zábery sú v úplnom rozpore s tvrdeniami obhajoby, podľa ktorej si Jackson vzal vlastný život len niekoľko hodín po tom, čo tieto videá vznikli," uviedli v žiadosti Walgren a Brazil, ktorí predtým taktiež požiadali o použitie fotografií z Jacksonovej pitvy. Murrayho právnici s tým nesúhlasili, pretože si myslia, že snímky by ovplyvnili porotu a ohrozila by sa tak Murrayho šanca na férový súdny proces.

Jeden z najpopulárnejších hudobníkov všetkých čias, legendárny Michael Jackson, zomrel 25. júna 2009 v Los Angeles vo veku 50 rokov po zlyhaní srdca. Prvotnou príčinou úmrtia Kráľa popu bola "akútna intoxikácia" anestetikami, no významne prispel aj účinok sedatív. Murrayho obviňujú, že postupoval neštandardne, keď Jacksonovi podal silné anestetikum s aktívnou látkou propofol a následne ho nechal osamote. Sudca Pastor Murraymu pozastavil licenciu na vykonávanie lekárskej praxe v štáte Kalifornia. Päťdesiatosemročný Murray svoju vinu popiera, pričom jeho obhajcovia tvrdia, že lekár nepodal Jacksonovi nič, čo by ho mohlo zabiť.

SITA/AFP


Pridat.eu