Obžalovaný trénera Nôtu nezavraždil, rozhodol súd

Obžalovaný trénera Nôtu nezavraždil, rozhodol súd Ilustračné foto SITA, APBANSKÁ BYSTRICA 19. apríla (WEBNOVINY) – Senát Okresného súdu v Banskej Bystrici dnes pre nedostatok dôkazov oslobodil 25-ročného Milana Z. spod obžaloby z vraždy futbalového trénera Júliusa Nôtu. Súd uznal vinu Milana Z. iba podľa 2. bodu obžaloby z nedovoleného ozbrojovania a vymeral mu za to deväť rokov väzenia. Rozsudok nie je právoplatný. Prokurátor, ktorý žiadal uznať vinu za vraždu a uložiť 25-ročný trest, sa odvolal. Milan Z. sa vyjadrí v zákonnej lehote.

Súd zdôraznil, že napriek množstvu vykonaných dôkazov sa vina Milana Z. v prípade vraždy jednoznačne nepreukázala. Podľa senátu ide najmä o rozporné výpovede korunných svedkov. Napríklad po vražde tvrdili, že o ničom nevedia a o vine Milana Z. povedali až po štyroch mesiacoch, keď sa ten dostal do väzby za drogy. Tvrdili, že mali z neho strach, ale stretávali sa s ním. Senát neakceptoval ani názor znalcov, podľa ktorých motívom mohla byť snaha Milana Z. získať trénerovu pušku.

Júliusa Nôtu zavraždili 20. februára 2009

Asistenta trénera prvoligového mužstva MFK Rimavská Sobota a zároveň trénera brankárov v klube i mládežníckych reprezentačných mužstvách Slovenska Júliusa Nôtu zavraždili 20. februára 2009. Útočník ho pichol nožom do krku, pričom mu prerezal krčnú tepnu a hrdlovú žilu. Zranený muž ešte stihol prejsť niekoľko metrov a potom spadol. Záchranku privolal náhodný okoloidúci, Nôta i napriek rýchlemu lekárskemu zásahu zomrel. Polícii sa nepodarilo zaistiť žiaden vecný dôkaz, ale ani biologické, daktyloskopické, či iné stopy.

Po obvinení z vraždy polícia našla u Milana Z. v dome plynovú pušku sovietskej výroby, podomácky vyrobenú pištoľ a dva náboje. Pretože na zaistené zbrane a strelivo sa vzťahuje povoľovacie konanie podľa zákona o zbraniach, Milana Z. obžalovali za zločin nedovoleného ozbrojovania. V úvode pojednávania sa Milan Z. k zbraniam priznal. Súd mu uložil súhrnný trest, do ktorého zarátal i predchádzajúci nepodmienečný šesťmesačný trest za držanie marihuany a uložil mu protitoxikologické liečenie.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné