Odmeny na ministerstvách Radičovej neprekážajú

Odmeny na ministerstvách Radičovej neprekážajú Ilustračné foto SITA/Diana ČernákováBRATISLAVA 29. decembra (WEBNOVINY) – Koncoročné odmeny na ministerstvách a úradoch premiérke Ivete Radičovej neprekážajú, zároveň zdôrazňuje, že k nim pristupovali diferencovane. „Sú veci, ktoré mi neprekážajú, a to z dvoch dôvodov. Poviem to na konkrétnom príklade. Úrad vlády mal viac ako 500 zamestnancov, dnes má 375, ale rozsah úloh zostal. A viacerí zamestnanci tým pádom majú viacero zadaní, viacero povinností, viacero úloh bez zmeny platu, naopak, s 10-percentným znížením. Považujem za spravodlivé, ak si tieto nové úlohy dobre vykonali, aby za toho pol roka mali nárok na istú odmenu. A zaslúžili si ju,“ povedala Radičová.

Navyše, platy v tarifných triedach štátnej správy nie sú podľa Radičovej ničím výnimočným. „Naopak, keď ponúkame a máme výberové konania, tak do mnohých sa nám nikto ani neprihlási, keď vidí, aký dostane plat za prácu, ktorú má odvádzať. Myslieť si, že v štátnej a verejnej správe sú nadštandardné platy, nie je celkom pravda. Naozaj si stačí pozrieť tarifné triedy,“ zdôraznila. Upozornila, že sociálny pracovník, ktorý chodí do terénu a vykonáva terénnu a komunálnu prácu, má plat približne 400 eur, a to sú vysokoškolsky vzdelaní ľudia. „Nedať im odmenu? Nepovažovala by som to za spravodlivé,“ dodala.

Odmeny dostali tento mesiac napríklad policajní funkcionári, a to až do výšky 3 500 eur. Rovnako vysoké odmeny však dostávali aj v minulom volebnom období. Odmeny sa tiež rozdávali v Slovenskej televízii, Všeobecnej zdravotnej poisťovni či bratislavskom letisku.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné