Olympijský šampión Wanjiru ohrozoval manželku kalašnikovom

Olympijský šampión Wanjiru ohrozoval manželku kalašnikovom Samuel WanjiruIlustračné foto. Foto: SITA/APNAIROBI 31. decembra (WEBNOVINY) – V šokujúcej kauze olympijského víťaza v maratóne z Pekingu 2008 Samuela Wanjirua, ktorý sa v stredu v noci údajne pokúsil zabiť svoju manželku Terezah Njeriovú, priniesol kenský denník The Nation ďalšie podrobnosti.

Dvadsaťštyriročný vytrvalec sa okolo tretej hodiny ránom vrátil domov opitý a snažil sa dostať do domu. Keď sa mu to nepodarilo dverami (boli zamknuté), hlavňou ilegálne držaného samopalu "kalašnikov" AK 47 rozbil okno. Wanjiruho manželka a aj pomocnica v domácnosti Nancy Njokiová zo strachu pred opitým mužom ušli a ukryli sa v príbytku strážcu apartmánového komplexu Muthaiga v meste Nyahururu, kde Wanjiruovci žijú. Bodyguardovi Williamovi Masindemu, ktorý sa obe ženy pokúsil brániť, vytrvalec údajne zranil tvár a pravú ruku.

Maratóncova manželka potom incident nahlásila na polícii, ktorá Samuela Wanjirua zadržala a umiestnila ho na noc do cely. O niekoľko hodín neskôr počas vypočúvania pred sudkyňou Alice Mongovou odmietol obvinenia, podľa jeho slov sú vykonštruované. Napokon Wanjirua prepustili na kauciu 300 000 kenských šilingov, čo je v prepočte necelých 3000 eur. Súd s olympijským šampiónom bude pokračovať 14. marca 2011. Malo by na ňom vypovedať päť svedkov incidentu. Dovtedy prejde vytrvalcov samopal balistickou skúškou, aby sa zistilo, či nebola použitá aj pri spáchaní iných trestných činov.

Wanjiru sa v roku 2008 v Pekingu stal najmladším víťazom maratónu od roku 1932. Vtedy mal 21 rokov. Okrem toho dvakrát zlepšil svetový rekord v polmaratóne, v sezóne 2009/2010 vyhral prestížny seriál World Marathon Majors a môže sa pýšiť triumfami na maratónoch v Chicagu (2009, 2010) a Londýne (2009).


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné