Orbánovo Maďarsko preberá predsedníctvo v únii

Orbánovo Maďarsko preberá predsedníctvo v únii Budapešť bude v nasledujúcich mesiacoch hostiť svetových lídrov.Foto: tripadvisor.comBUDAPEŠŤ 31. decembra (WEBNOVINY) – Novoročnou oslavou v budapeštianskom Parku milénia sa začne šesťmesačné predsedníctvo Maďarska v Európskej únii.

Oslava sa začne v piatok a bude pokračovať až do sobotňajších ranných hodín. Očakáva sa, že kultúrne podujatie pritiahne tisíce ľudí, ktorých budú zabávať známe maďarské hudobné skupiny, ohňostroj a svetelná šou. Maďarský prezident Pal Schmitt má predniesť novoročný príhovor prenášaný na obrovskej obrazovke umiestnenej na námestí.

Medzi ciele maďarského predsedníctva patrí snaha priblížiť úniu bližšie k jej obyvateľom a zlepšiť medzinárodné postavenie Maďarska, napísal vo svojom blogu Bálint Ódor, ktorý je na maďarskom ministerstve zahraničia zodpovedný za európske otázky. Mottom maďarského predsedníctva je podľa Bálinta Ódora "silná Európa".
Maďarsko oficiálne prevezme predsedníctvo v EÚ od Belgicka 6. januára. Nasledujúci deň sa uskutoční spoločné zasadnutie Európskej komisie a maďarskej vlády. Rozširovanie Európskej únie, stratégia pre dunajský región, energetická bezpečnosť a integrácia európskych Rómov budú hlavnými oblasťami, na ktoré sa bude Maďarsko zameriavať počas nadchádzajúceho predsedníctva v Európskej únii.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné