Otvárací ceremoniál Plesu v opere budú premietať pred SND

Otvárací ceremoniál Plesu v opere budú premietať pred SND Foto: SITA/Tomáš BenedikovičBRATISLAVA 29. decembra (WEBNOVINY) – Otvárací ceremoniál jedenásteho ročníka Plesu v opere, ktorý sa uskutoční 8. januára 2011, si budú môcť na veľkoplošnej obrazovke vychutnať aj hostia bez pozvánok.

Hostiteľ otváracieho bálu nadchádzajúcej plesovej sezóny ponúka prvýkrát v jeho histórii možnosť pozrieť si v čase od 18:30 do 22:00 program priamo pred historickou budovou Slovenského národného divadla na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.

„Rozhodli sme sa splniť želanie mnohých Bratislavčanov. Tento rok si plesovú atmosféru budú môcť užiť aj Bratislavčania a návštevníci hlavného mesta, pre ktorých sme pripravili prenos z otváracieho ceremoniálu. Uvidia v ňom napríklad vystúpenia Maroša Banga spolu so Zdenkou Prednou, Zuzanou Mauréry a Nelou Pociskovou a, samozrejme, prvý valčík plesovej sezóny 2011. Pre všetkých, ktorí si prídu pozrieť priamy prenos pred divadlom, máme pripravených aj niekoľko prekvapení,” povedala riaditeľka komunikácie a značky spoločnosti Orange Slovensko a zástupkyňa hostiteľa Plesu v opere Andrea Cocherová.

Na vysokú úroveň Plesu v opere, tak ako počas jeho uplynulých desiatich ročníkov, dohliada Čestný plesový výbor. Tvoria ho osobnosti slovenskej kultúrnej, podnikateľskej, spoločenskej a akademickej sféry – operný spevák Peter Dvorský, generálny riaditeľ Mercedes-Benz Slovakia Andrej Glatz, herec Martin Huba, generálny riaditeľ spoločnosti Orange Slovensko Pavol Lančarič, riaditeľ SND Ondrej Šoth, profesor Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave Pavel Traubner, operná speváčka Ľubica Vargicová a slovenská herečka Emília Vášáryová.

O estetický zážitok hostí sa aj tento rok postará režisér Ján Ďurovčík a architekt Miloš Pietor, ktorý sa už od prvého ročníka stará o úpravu a výzdobu priestorov historickej budovy Slovenského národného divadla. Informácie agentúre SITA poskytla Petra Jankovičová zo spoločnosti Omnipublic.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné