Pastier dostal 13 rokov za zneužívanie chlapcov

Pastier dostal 13 rokov za zneužívanie chlapcov Ilustračné foto.Foto: SITA, APBANSKÁ BYSTRICA 30. marca (WEBNOVINY) – Trest trinásť rokov väzenia za sexuálne zneužívanie chlapcov potvrdil dnes odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 31-ročného pastiera oviec Branislava Oravca z Poník. Homosexuálne orientovaný pedofil zneužil štyroch maloletých chlapcov, s jedným z nich mal i pohlavný styk.
Od roku 2006 do 3. augusta 2008 sa pastier stretával v katastri obce Poniky pri Banskej Bystrici s maloletým J. B. Chlapca vyzliekol, chytal za pohlavný orgán a mali viackrát spolu orálny a análny styk. Podľa obhajcu medzi Branislavom a chlapcom vznikol citový vzťah, pričom maloletý spoločnosť staršieho muža vyhľadával.

Ďalším prípadom bolo stretnutie obžalovaného s dvojicou chlapcov v roku 2008 pri studničke medzi obcami Poniky a Hrochoť. Branislav pritom masturboval a maloletí na jeho výzvu robili to isté. Branislav ich potom chytal za pohlavné orgány a dráždil ich.

Tretím dokázaným prípadom zneužitia maloletého bolo v rodinnom dome v obci Poniky v presne nezistenom čase v roku 2008. Branislav vyzliekol vtedy 12-ročného chlapca, hladkal a cez spodnú bielizeň mu dráždil penis. Pritom Branislav vedel, že chlapci v čase skutkov nemajú pätnásť rokov. Najstarší z nich, s ktorým mal i pohlavný styk, dovŕšil 15 rokov 4. augusta 2009.

Okresný súd za to vymeral pastierovi trinásť rokov väzenia. Použil pritom sprísňujúcu asperačnú zásadu, pretože v roku 2009 bol Branislav O. odsúdený za to, že v jednej z banskobystrických internetových kaviarní si na USB kľúč stiahol viac ako 160 obrázkov obnažených detí v rôznych polohách. Pred krajským súdom sa obhajca domáhal zmiernenia trestu s odvolaním sa na vyhlásenia znalcov, podľa ktorých Branislav trpí sexuálnou deviáciou a v čase skutkov mal zníženú ovládaciu schopnosť.

Tento názor neakceptoval prvostupňový, ani odvolací súd. Obžalovanému však uložil povinnosť absolvovať ochranné sexuologické liečenie ústavnou formou. Obhajca Rastislav Urbáni po vyhlásení verdiktu krajského súdu pre médiá uviedol, že zváži možnosť podať na Najvyšší súd SR mimoriadny opravný prostriedok, tzv. dovolanie.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné