Patrick Stewart podporuje kampaň za asistovanú samovraždu

Patrick Stewart podporuje kampaň za asistovanú samovraždu Britský herec Sir Patrick Stewart.Foto: SITA/APBRATISLAVA 18. apríla (WEBNOVINY) – Britský herec Patrick Stewart podporil kampaň za legalizáciu asistovanej samovraždy. Rozhodol sa tak po tom, ako jeho rodinná priateľka musela ukončiť svoj život

"tým najpríšernejším spôsobom". Herec odmietol bližšie vysvetliť túto tragédiu, po ktorej sa stal patrónom organizácie Dignity in Dying usilujúcej sa o zmenu v zákonoch, aby asistované samovraždy neboli trestné.

Prezradil len, že strata blízkej priateľky, ako aj jeho vek a zdravotné problémy ho presvedčili o podpore projektu.
Sir Patrick Stewart, hviezda série filmov o mutantoch X-Men, ale aj seriálu a niekoľkých filmov Star Trek, pre denník The Sunday Times povedal:

"Veľmi to súvisí s mojím vekom. Pred piatimi rokmi som podstúpil operáciu srdca. Minulý rok som mal 70 rokov." Herec si spomenul na príbuznú, ktorá bola veľmi chorá a nedávno sa dozvedel o jej chorobe a smrti. Ako vysvetlil, šokovalo ho to tak veľmi, že sa rozhodol vyjsť na verejnosť s jeho členstvom v Dignity in Dying. "Nechcel by som zachádzať do detailov. Stačí keď poviem, že táto osoba musela prejsť… umieraním tým najpríšernejším spôsobom. Musí existovať alternatíva, keď niekto tak veľmi trpí a je pripravený odísť," uviedol a dodal:

"Stále cítim, že keď nadíde môj čas, tak, aj keď som nehral žiadnu úlohu pri mojom narodení, chcel by som, aby som si mohol aspoň vybrať, ako zomrieť." Informáciu zverejnila webová stránka www.dailymail.co.uk.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné