Pešiu zónu v Prievidzi obnovia za 14 mesiacov

Pešiu zónu v Prievidzi obnovia za 14 mesiacov Mesto Prievidza. Ilustračné foto.Foto: prievidza.skTRENČÍN 18. apríla (WEBNOVINY) – Pešiu zónu Prievidze zrekonštruuje bratislavská firma STRABAG s.r.o. Za 14 mesiacov. So svojou cenovou ponukou 846 970,11 eur vyhrala verejný tender.

Predpokladaná cena rekonštrukcie zóny bola pritom 850 501,12 eur, do súťaže sa prihlásili dve firmy. Zmluvu s víťaznou firmou mesto uzavrelo 31. marca. Informácie zverejnil vestník Úradu pre verejné obstarávanie.

Na pešej zóne by mali obnoviť komunikácie, chodníky, spevnené plochy i verejné osvetlenie. Pribudnúť by mali aj prvky drobnej architektúry a verejnej zelene.

Podľa primátorky Prievidze Kataríny Macháčkovej je pešia zóna v zlom stave a potrebuje vynoviť. Navyše sa nachádza v priamej blízkosti piaristického kostola, ktorý je najstaršou barokovou pamiatkou v meste. "Rekonštrukcia by sa mala zaobísť bez závažnejších obmedzení pre našich občanov," uviedla pre agentúru SITA.

Spoločnosť STRABAG s.r.o. so sídlom v Bratislave poskytuje služby v oblasti dopravného a inžinierskeho staviteľstva. V spojení s koncernom STRABAG SE, ktorý má dnes približne 75.500 zamestnancov a dosahuje ročné výkony okolo 13 mld. euro, pokrýva . svojou činnosťou celé územie Slovenska. Spolupracuje s ďalšími koncernovými spoločnosťami podnikajúcimi na slovenskom území. Disponuje tiež sieťou výrobní asfaltových zmesí a kameňolomov.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné