Peter Nagy chce vzdať poctu ženám aktmi a erotickou poéziou

Peter Nagy chce vzdať poctu ženám aktmi a erotickou poéziou Peter Nagy pripravuje zbierku erotickej poézie doplnenú ženskými aktmiFoto: www.kiss98.cz
Muzikant a príležitostný fotograf Peter Nagy sa chystá vydať jeho dlho pripravovanú zbierku erotickej poézie. Intímne básne doplní ženskými aktmi. Kniha, ktorú chce vydať v marci, najneskôr v máji, má byť oslavou a poctou ženám, hudobník si ňou splní aj svoj mužský sen. „Myslím, že dnešné ženy majú nedostatok úcty od mužov. Aj napriek tomu, že fotím akty, myslím si, že žena nie je len erotický objekt,“ prezradil v rozhovore pre portál Webnoviny.sk. „Každá žena je originál a nezaslúži si byť poradovým číslom v živote muža, je vždy ako keby prvá. To je základ tejto knihy,“ vysvetlil.

„Dovolím si povedať, že moje fotografie podčiarkujú krásu ženy. Akty, pokiaľ sú poňaté vulgárne, môžu ženu ponížiť. Mojím cieľom je urobiť to presne naopak. Aby tá žena mohla fotografie ukázať aj svojmu priateľov alebo manželovi a aj svojim deťom. To je ten rozdiel medzi umeleckou a erotickou fotografiou,“ povedal umelec, ktorý do skompletizovania zbierky plánuje absolvovať ešte niekoľko fotení.

Spevák si pred objektív stavia predovšetkým mediáne neznáme ženy. „Ešte mám niekoľko nádherných a milých dám, ktoré chcem zväčniť fotoaparátom a niekoľko dúfam dobrých nápadov na intímnu poéziu. Celebrity nefotím, lebo potom sa oko diváka sústredí na známu osobnosť a nie na fotografiu ako takú,“ uviedol Nagy, ktorý sa fotografovaním neživí, ani to v budúcnosti neplánuje. „Je to moja záľuba, preto si môžem dovoliť fotiť len to, čo chcem,“ povedal nadšenec, ktorý má doma šesť objektívov. „Veľa ľudí si myslí, že vie fotiť, ale sú len majiteľmi fotoaparátu. Prirovnal by som to ku gitare, keď si ju kúpite, to ešte neznamená, že na ňu viete hrať,“ uzavrel.

Peter Nagy má na konte zatiaľ jednu knihu fotografií, ktorú pomenoval Book 1. Prvotinu vydal v decembri 2008.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné