Peter Sagan šiesty v 1. etape na pretekoch v Holandsku

Peter Sagan šiesty v 1. etape na pretekoch v Holandsku Peter SaganFoto: SITA/Tomáš Somr ZOTTEGEM 29. marca (WEBNOVINY) – Víťazom 1. etapy cyklistických pretekov KBC-Driedaagse De Panne v Holandsku sa stal Nemec André Greipel z tímu Omega Pharma-Lotto. V špurte štvorčlennej skupiny skončil druhý Holanďan Lieuwe Westra a tretí Kazach Dmitrij Muraviov. Šiestu priečku v cieli a druhú v špurte hlavného poľa obsadil Slovák vo farbách tímu Liquigas-Cannondale Peter Sagan. Sagan prišiel do cieľa v rovnakom čase ako víťaz. Celkovo patrí Saganovi 9. pozícia s 11-sekundovým odstupom za lídrom Greipelom.

"Dnešná úvodná etapa trojdňových pretekov mala prvých 80 kilometrov po rovine. Viacero únikov sme zišli, ale asi 50 kilometrov pred cieľom ušla štvorica, ktorú sme dobehli až na cieľovej páske. Ja som prišiel v balíku na druhej pozícii, teda celkovo šiesty. Preteky boli vcelku v pohode, akurát asi na stom kilometri som menil bicykel, keď sa mi pokazilo prehadzovanie," skonštatoval Peter Sagan pre svoju internetovú stránku.

Výsledky:

1. etapa: Middelkerke – Zottegem, 194 km): 1. André Greipel (Nem.) Omega Pharma-Lotto 4:22:33 h, 2. Lieuwe Westra (Hol.) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team, 3. Dmitrij Muraviov (Kaz.) Team RadioShack, 4. Vladimir Gusev (Rus.) Kaťuša Team, 5. Romain Feillu (Fr.) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team, 6. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale – všetci v rovnakom čase ako víťaz.

Poradie po 1. etape: 1. André Greipel (Nem.) Omega Pharma-Lotto 4:22:2 h, 2. Bert De Backer (Belg.) Skil-Shimano +3, 3. Lieuwe Westra (Hol.) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team +5,…9. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale +11.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné