Petržalka hľadá ešte 400 sčítacích komisárov

Petržalka hľadá ešte 400 sčítacích komisárov ILUSTRAČNÁ SNÍMKA Na celom území Slovenska sa uskutoční 21. mája 2011 sčítanie obyvateľov, domov a bytov.Foto: SITA/Ivan FleischerBRATISLAVA 30. marec (WEBNOVINY) – Bratislavská mestská časť Petržalka hľadá sčítacích komisárov. Mestská časť aktuálne potrebuje ešte okolo 400 sčítacích komisárov. Ako pre agentúru SITA uviedla petržalská hovorkyňa Mária Grebeňová-Laczová, hľadajú do tejto funkcie komunikatívne, aktívne a bezúhonné osoby. Občania, ktorí majú záujem vykonávať úlohu sčítacieho komisára, sa môžu prihlásiť na miestnom úrade v Petržalke do polovice apríla.

Komisári budú na prácu zaškolení pracovníkmi Štatistického úradu SR. Záujemcovia získajú bližšie informácie na oddelení organizačných vecí na miestnom úrade v Petržalke na Kutlíkovej 17, na prvom poschodí, číslo dverí 105, 106, na telefónnom čísle: 02/6828-6821, 02/6828-6822.

Ako uviedla hovorkyňa Grebeňová-Laczová, mestská časť žiada obyvateľov, aby boli ku komisárom ústretoví. Ak si nebudú istí, či nejde o podvodníka, môžu si komisára overiť na miestnom úrade na telefónnych číslach 02/6828-6821, 02/6828-6822. Sčítací komisári sa budú obyvateľom preukazovať dokladom a poverením starostu mestskej časti. Mestská časť vyzýva aj správcov domov, aby komisárov vpustili do domov, pretože sa budú musieť dostať až k dverám obyvateľov. Sčítanie obyvateľov, domov a bytov v roku 2011 sa na celom území Slovenskej republiky uskutoční k 21. máju 2011.

Hovorkyňa Mária Grebeňová-Laczová zdôraznila, že sčítanie obyvateľov, domov a bytov má pre Petržalku veľký význam. Je podľa nej dôležité, aby vedela mestská časť čo najpresnejšie preukázať počet obyvateľov na svojom území. Tento údaj ovplyvňuje výšku finančných prostriedkov, ktoré plynú do rozpočtu Petržalky vo forme podielovej dane. Z týchto finančných prostriedkov mestská časť financuje služby obyvateľom a verejnoprospešné projekty, medzi ktoré patrí napríklad doprava, sociálne služby, opatrovateľské služby, kultúrny rozvoj, výstavba bytov, oprava a údržba budov vo vlastníctve mestskej časti a podobne.
"Podľa informácií na internetovej stránke Štatistického úradu SR, na základe nových štatistických údajov sa bude lepšie a ľahšie kompetentným rozhodovať, kde postavia napríklad byty, kde je potrebná škola, nemocnica alebo cesta," informovala hovorkyňa Grebeňová-Laczová. Údaje zo sčítania dajú odpoveď aj na otázky kde a v akej oblasti sa oplatí podnikať, do ktorej obce alebo mesta je vhodné nasmerovať investície a vytvoriť tam nové pracovné miesta, prípadne udržať pracovnú silu, kde rozmiestniť stanovištia záchrannej služby a hasičského zboru, aby pomoc prišla čo najskôr.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné