Petržalka vyhrala 3 300 eur na obnovu zelene

Petržalka vyhrala 3 300 eur na obnovu zelene Bratislavské sídlisko Petržalka už dnes potrebuje viac zelene.Foto: SITA/Tomáš BenedikovičBRATISLAVA 31. marca (WEBNOVINY) – Bratislavská mestská časť Petržalka dostala od Nadácie Orange 3 300 eur, ktoré použije na nákup a zasadenie zelene, sadové úpravy a na revitalizáciu verejných priestranstiev.

Mestská časť v rámci Bratislavského kraja vyhrala súťaž Zeleň pre mesto, ktorá bola zameraná na zvýšenie aktivity environmentálneho manažérstva. Informáciu o tom Petržalka zverejnila na svojej internetovej stránke.

Podľa zverejnených informácií sa petržalský starosta Vladimír Bajan v najbližších dňoch rozhodne, v ktorej časti Petržalky prostriedky použijú.

Peniaze majú preinvestovať do konca novembra 2011, vybratú lokalitu chcú však zeleňou oživiť už na jar. Petržalka podľa informácií na svojej internetovej stránke zvíťazila v súťaži vďaka tomu, že počas trvania projektu v petržalskej predajni spoločnosti Orange vyzbierali najviac nefunkčných mobilných telefónov, starších funkčných mobilov a batérií, najviac zákazníkov si aktivovalo elektronickú faktúru a využilo službu šrotovného.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné