PF: Aktérky bláznivej bratislavskej štvorhry: Stáva sa to

PF: Aktérky bláznivej bratislavskej štvorhry: Stáva sa to Hore sprava: Daniela Hantuchová, Magdaléna Rybáriková zo Slovenska a sprava dole Aleksandra Kruničová a Jelena Jankovičová zo Srbska počas štvorhry zápasu Slovensko – Srbsko o účasť vo svetovej skupine 2012 tenisového Fed Cupu.Foto: SITA/Marián PeigerBRATISLAVA 18. apríla (WEBNOVINY) – Bratislavské víkendové stretnutie o svetovú skupinu budúceho ročníka Pohára federácie tenisových družstiev žien medzi Slovenskom a Srbskom malo infarktové rozuzlenie.

Rovnako ako pred rokom v identickej fáze súťaže v Belehrade rozhodovala o víťazovi merania síl až záverečná štvorhra, v ktorej aj tentoraz uspeli hostky.

V sezóne 2010 sa v srbskej metropole radovali Daniela Hantuchová s Magdalénou Rybárikovou, teraz Jelena Jankovičová, ku ktorej sa postavila Aleksandra Kruničová (vtedy Bojana Jovanovská). Hosťujúci pár triumfoval po ťažko uveriteľnej zápletke za 197 minút 2:6, 7:5, 9:7 z manka 2:6, 1:5 a 0:30 i dvoch mečbalov pri Hantuchovej podaní v desiatej hre druhého setu.

"Som profesionálka, ale na takéto situácie nie som zvyknutá… V tenise sa však takéto obraty stávajú. Ja som už niekoľkokrát dokázala z takéhoto nepriaznivého stavu otočiť zápas. Keď ste však na tej neúspešnej strane, ako my dnes, riadne to nahnevá. K tej štvorhre sa mi naozaj ťažko vyjadruje. Máme tím, ktorý by mohol vyhrať celý Fed Cup, ale teraz ani nebudeme vo svetovej skupine…," uviedla Daniela Hantuchová a pokračovala.

"Dlhší deň na kurte som zažila iba v Austrálii, kde som hrala ešte aj mix. V nedeľu som odohrala asi šesť hodín, to unaví každého hráča. Napriek tomu som zo seba vydala maximum. Ťažko sa hľadajú slová. Neviem, čo sa stalo. Ak by som tušila, čo sme mali urobiť inak, po zápase by sme sa asi stretli v radostnejšej atmosfére. Srbky nehrali oslňujúci tenis, boli solídne a to im napokon stačilo. Zvyknem tvrdiť, že šťastie si musíte zaslúžiť, no nám v ostatnom čase vo Fed Cupe chýba a pritom sme boli blízko k víťazstvu nad jedným z najlepších tímov na svete."

VIDEO: Slovenky prehrali so Srbkami 2:3, mali 2 mečbaly na triumf

Hantuchová: "Zažila som najsilnejšie emócie v kariére"

"Takýto zápas si nepamätám. Veľmi ma to hnevá. Neviem, čo sa stalo. Mrzí ma to… Hodnotí sa to veľmi ťažko. Chceli sme vyhrať a boli sme k tomu mimoriadne blízko. Je mi to ľúto aj kvôli fanúšikom. Atmosféra bola úžasná, nabudúce sa nám azda podarí dosiahnuť lepší výsledok. V druhom sete sme, samozrejme, pomýšľali na úspech, ale tenis je vrtkavý a – žiaľ – sa to otočilo v náš neprospech," nechala sa počuť Magdaléna Rybáriková. Fanúšikom v Sibamac aréne NTC sa poďakovala aj Hantuchová:

"Počas tohto víkendu som zažila asi najsilnejšie emócie v mojej kariére. Musím sa za to divákom poďakovať, vytvorili skvelú atmosféru, reprezentovať bola pre mňa česť. Škoda, že sme ich nedokázali potešiť víťazstvom, o rok sa to pokúsime zmeniť."

VIDEO: Liptáka mrzí nevyužitá šanca

Kapitán slovenského tímu Matej Lipták na tlačovej besede priznal, že pred štvorhrou uvažoval aj nad iným zložením domácej dvojice. "Uvažoval som nad tým, že nasadím do štvorhry Dominiku Cibulkovú, ktorá podala vo dvojhrách výborné výkony. Pre mňa je však deblovou jednotkou Daniela Hantuchová a viac mi k nej sedí Magda Rybáriková. Bol som presvedčený, že im to spolu pôjde dobre, a tak to aj bolo až do stavu 5:1 v druhom sete. Následne sme prehrali niekoľko loptičiek, ktoré sme nemuseli, a Srbky sa chytili. Odklonilo sa od nás šťastie, ale mali sme to zvládnuť," uviedol Lipták a dodal: Srbské hráčky Aleksandra Kruničová a Jelena Jankovičová sa tešia z celkového víťazstva po skončení štvorhry zápasu Slovensko – Srbsko o účasť vo svetovej skupine 2012 tenisového Fed Cupu potom ako zdolali slovenské hráčky.Foto: SITA/Marián Peiger

"Ťažko sa niečo takéto hádže za hlavu. Tenistky sú profesionálky, no určite to na nich môže zanechať stopy. Aj ja sám to budem ešte dlho spracovávať. Som maximálne sklamaný.

Neviem, kedy budeme mať nabudúce takúto šancu, mohli sme byť vo svetovej skupine. Ľudia vytvorili skvelú atmosféru a zaslúžili si zvíťaziť s nami, no nevyšlo to."

"Nebolo to prvý raz, čo som sa ocitla v takejto situácii. Som rada, že sa nám vďaka tímovému výkonu napokon podarilo zvíťaziť," skonštatovala Jelena Jankovičová. "Sú to najkrajšie okamihy v mojej doterajšej fedcupovej kariére. Som veľmi vďačná Jelene – ohromne mi pomohla. Je to skvelá hráčka, ktorá v reprezentácii vždy zo seba vydá maximum," podotkla Aleksandra Kruničová.

Vo svetovej skupine 2012 si zahrajú – abecedne – Belgičanky, Češky, Nemky, Rusky, Srbky, Španielky, Talianky a Ukrajinky. Medzi elitou budú premiérovo v histórii chýbať Američanky aj Francúzky. Žreb sa obvykle koná v júni počas Roland Garros, ale tentoraz ITF ešte nepotvrdila takýto termín vzhľadom na odklad stretnutia o II. svetovú skupinu medzi Japonskom a Argentínou na 16. – 17. júl po nedávnej prírodnej katastrofe v krajine "vychádzajúceho slnka". Okrem víťaza tohto odloženého duelu, Slovenska, USA a Francúzska budú v "druhej lige" aj Austrália, Bielorusko, Slovinsko a Švajčiarsko.

Fotogalérie zo stretnutí:

OBRAZOM: Slovenky prehrali vo štvorhre so Srbkami

OBRAZOM: Ivanovičová nedohrala proti Cibulkovej

OBRAZOM: Hantuchová prehrala s Jankovičovou

OBRAZOM: Hantuchová prehrala s Ivanovičovou

OBRAZOM: Úvodná dvojhra zápasu Slovensko – Srbsko


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné