Po zime zostalo v Nitre 2-tisíc metrov štvorcových výtlkov

Po zime zostalo v Nitre 2-tisíc metrov štvorcových výtlkov Foto: SITANITRA 31. marca (WEBNOVINY) – Po zime zostalo v Nitre približne 2 000 metrov štvorcových výtlkov, čiže zhruba rovnaké množstvo ako vlani. Ako agentúru SITA informoval primátor Jozef Dvonč, mesto z nich tento rok plánuje opraviť zhruba 70 percent.

S opravou začalo v marci, zatiaľ sú hotové ulice Tehelná, Dolnočermánska, Štúrova, Hviezdoslavova, Železničiarska, Fatranská, Bernolákova, Mostná, Novomestského, Baničova, Staničná, Sikárska, Nábrežie mládeže, Napervillská aHanulova. „Opravy pokračujú vo všetkých mestských častiach od marca do augusta formou technológií zimnej zmesi, obaľovanej zmesi za tepla, recyklátu apneumotrysku,“ povedal Dvonč.

Mesto sa tento rok nevyhlo ani žalobám vodičov za poškodenie auta na výtlku. „Riešime to prostredníctvom zmluvnej poisťovne,“ uviedol primátor. Kvalitnejšie opravy ciest po zime má zabezpečiť špeciálny stroj, ktorý zabraňuje vyjazdeniu výtlkov. Radnica si ho požičala na skúšku od českej firmy od 14. do 20. marca. Keďže sa osvedčil, prenajme si ho na najbližšie tri mesiace počnúc dnešným dňom.

V marci a apríli sú v pláne opravy ciest v častiach Staré Mesto, Chrenová I. a II., Dolné a Horné Krškany. V máji to budú Párovské Háje, Klokočina, Chrenová II. a III., v júni Kynek, Chrenová III. a IV. a dokončí sa Klokočina. V júli príde na rad Zobor, Janíkovce, Mlynárce a v auguste Dražovce, Šúdol a Diely. Pri spracovaní harmonogramu opráv sa prihliada na závažnosť technického stavu komunikácie, jej dôležitosť zhľadiska zaťaženia dopravou a využívania mestskou hromadnou dopravou.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné