Počet obetí utorkového útoku v Iraku stúpol na 58

Počet obetí utorkového útoku v Iraku stúpol na 58 Foto: SITA/APBAGDAD 29. marca (WEBNOVINY) – Najmenej 58 ľudí zahynulo v utorok, keď ozbrojenci zaútočili na budovu sídla provinčnej rady v irackom meste Tikrít. Ďalších až 97 osôb utrpelo zranenia, mnohí vážne.

Najmenej osem mužov oblečených v uniformách bezpečnostnej služby použilo pri prepade granáty a automatické zbrane. Vo vnútri budovy sa potom odpálili dvaja samovražední útočníci.

Ďalší členovia prepadového komanda zajali viacero ľudí vrátane miestnych poslancov. Po príchode bezpečnostných síl explodovala pred budovou nálož umiestnená v aute, ktorá zabila niekoľko policajtov. Provinčnú radu potom obkľúčili špeciálne jednotky, ktoré po niekoľkohodinovej prestrelke s ozbrojencami rukojemníkov oslobodili.

Medzi obeťami sú aj traja provinční poslanci a sedem útočníkov. Zahynul aj miestny korešpondent agentúry Reuters Sabáh al-Bazí. Informoval o tom šéf zdravotníckeho operačného centra provincie Salahuddín Džasím al-Dulajmí. Ako povedal, 15 rukojemníkov útočníci popravili predtým, než odpálili nálože na svojich telách.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné