Podielové fondy skončili opäť v mínuse

Podielové fondy skončili opäť v mínuse Foto: www.sxc.huBRATISLAVA 29. marca (WEBNOVINY) – Podielové fondy skončili so zápornými predajmi aj v uplynulom týždni. Celkovo fondy v správe členov Slovenskej asociácie správcovských spoločností vykázali záporné čisté predaje v objeme 8,6 mil. eur. Týždeň predtým zaznamenali záporné predaje za 6,1 mil. eur. Celkové predaje fondov pritom v uplynulom týždni predstavovali 30,9 mil. eur a spätné nákupy 39,5 mil. eur. Z jednotlivých tipov fondov najvyššie záporné predaje vo výške 7,2 mil. eur vykázali fondy peňažného trhu.

V mínuse skončili aj dlhopisové fondy, ktoré vykázali záporné predaje v objeme 3,8 mil. eur ako aj fondy fondov, z ktorých medzitýždenne ubudlo 461,9 tis. eur. Na druhej strane akciové fondy skončili v pluse 1,4 mil. eur a špeciálne fondy nehnuteľností vykázali kladné predaje za 604 tis. eur. Celkové predaje prevýšili spätné nákupy aj v prípade zmiešaných fondov, a to o 562,7 tis. eur ako aj v prípade fondov z kategórie iné, ktoré vykázali čisté predaje za 205,4 tis. eur.

Najúspešnejšou správcovskou spoločnosťou bol v uplynulom týždni Tatra Asset Management, ktorý skončil s predajmi za 1,2 mil. eur. Raiffeisen zaznamenal predaje vo výške 944,5 tis. eur a AXA skončila s predajmi v objeme 669,7 tis. eur. Z jednotlivých fondov najvyššie čisté predaje dosiahol SmartFund Tatra Asset Managementu, a to vo výške 2,1 mil. eur.

Podrobné údaje o výkonnosti podielových fondov v 12. týždni nájdete na:
http://www.webnoviny.sk/download/1008/udaje-o-vykonnosti-podielovych-fondov.xls


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné