Podľa Sulíka bol rok 2010 jeden z jeho najúspešnejších

Podľa Sulíka bol rok 2010 jeden z jeho najúspešnejších Foto: SITA/Jozef JakubčoBRATISLAVA 30. decembra (WEBNOVINY) – Rok 2010 bol pre predsedu Národnej rady SR Richarda Sulíka jeden z najúspešnejších v jeho živote, pretože uspel s projektom strany Sloboda a Solidarita (SaS). „Definitívne som sa rozhodol, že budem zakladať stranu 21. augusta 2008 a 8. júla 2010, čiže ani nie o dva roky neskôr s približne 300 ľuďmi, viac nás nebolo, a so sumou menej ako milión eur získať pozíciu predsedu parlamentu a ešte štyroch ministrov a možnosť vo významnej miere ovplyvňovať tvorbu zákonov a zmenu pravidiel… považujem to za veľký úspech. Toto ma celkom nadchlo,“ povedal Sulík v rozhovore pre agentúru SITA.

Predseda SaS priznal, že s účasťou vo vláde nerátal. „My sme viac-menej rátali s tým, že budeme v opozícii, kde budeme mať pokoj na všetko sa pripraviť. Stalo sa, že sme sa dostali do vlády, čo znamenalo, že naši najkvalitnejší ľudia odišli, a to hovoríme približne o 40 ľuďoch, keď zrátam ministrov, štátnych tajomníkov, poslancov, šéfov najväčších úradov. V podstate strana sa vyľudnila, pri 252 členoch odišlo najlepších štyridsať do exekutívy,“ uviedol.

Pre Slovensko to bol podľa Sulíka prevratný rok. „Skončilo sa obdobie temna. Teraz však súhlasím s tvrdením, že predvádzame veľké divadlo pred verejnosťou. Áno, snáď sa to teraz nejako utíši,“ dodal.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné