Policajné akcie proti drogám v školách boli úspešné

Policajné akcie proti drogám v školách boli úspešné Ilustračné foto.Foto: BRATISLAVA 30. marca (WEBNOVINY) – Počas preventívno-bezpečnostnej akcie zameranej na drogy našli policajti z Nových Zámkov v jednej zo stredných škôl u 16-ročného študenta dve balenia zelenej sušenej rastliny v plechovej škatuľke. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Nitre Božena Bruchterová. V tomto mesiaci prebehlo na školách v nitrianskom kraji niekoľko takýchto akcii.

V škole v Kalnej nad Hronom mala študentka schovanú marihuanu v spodnej bielizni. V Leviciach si 16-ročný študent strednej školy ukryl drogu do obalu od kinder vajíčka. Keď sa však dozvedel o policajnej akcii, vyhodil ho von oknom. Vrecúško so zelenou sušenou rastlinou policajti našli aj u 15-ročného školáka v Šali.

Podľa trestného zákona sa ten, kto neoprávnene prechováva pre vlastnú potrebu omamnú látku dopúšťa trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi.


Pridat.euRSS komentárov

K článku nie je žiadny komentár

Pridanie komentára

* tieto polia sú povinné