Policajti mali po futbale v Trnave plné ruky práce

Policajti mali po futbale v Trnave plné ruky práce Foto: SITA/Jozef JakubčoTRNAVA 19. apríla (WEBNOVINY) – Polícia po dnešnom futbalovom zápase Slovenského pohára Spartak Trnava – Slovan Bratislava zadržala a predviedla na policajnú stanicu najmenej jedenásť ľudí, ktorí v okolí trnavskej železničnej stanice hádzali kamene a fľaše. Podľa trnavského policajného hovorcu Michala Hanusa rozbili sklá na dvoch autách, na Škode Octavia a Mercedese. Polícia zisťuje, či v meste nespôsobili aj ďalšie škody.

O prácu sa policajtom nepostarali fanúšikovia bratislavského Slovana, ale Trnavčania. Podozriví sú zo spáchania trestného činu výtržníctva. Slovanisti krátko po dvadsiatej hodine nastúpili do vlaku a z Trnavy odcestovali bez akéhokoľvek incidentu. Na poriadok pred zápasom a počas neho dozeralo v Trnave 600 policajtov z celého kraja.

Situácia pred zápasom

Približne šesťsto policajtov z celého Trnavského kraja čakalo dnes v Trnave na príchod fanúšikov bratislavského Slovana pred odvetným zápasom semifinále Slovenského pohára s domácim Spartakom. Nechýbalo vodné delo, policajti na koňoch, psovodi a policajti pohotovostných útvarov.
Dvoma vlakmi prišlo okolo 250 slovanistov, ktorých policajti po uzatvorenej Kollárovej ulici odprevadili až na Štadión Antona Malatinského.

,,Neprišlo k žiadnym výtržnostiam, ani narušeniu verejného poriadku,“ povedal hovorca trnavskej polície Michal Hanus. Podľa policajtov za posledné tri roky išlo o najpokojnejší príchod priaznivcov Slovana do Trnavy. Polícii prácu uľahčili aj domáci fanúšikovia, pretože časť z nich sa rozhodla pokračovať v bojkote domácich zápasov aj počas pohárového zápasu.

Pôvodne ich vedenie fanklubu vyzvalo len k bojkotu domácich corgoňligových stretnutí. Počas dnešného popoludnia až do večerných hodín platil v Trnave popri trase zo železničnej stanice k štadiónu zákaz predaja alkoholických nápojov.


Pridat.eu